НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Суплементација RSS Feed

18 Jun Која е најдобрата диета за здраво слабеење?
Ивица 0 1992
Во која било книга со диети која ги содржи одговорите за успешно губење на вишокот на килограми или за одржување на тежината, содржи најразлични податоци на пр. некои тврдат дека клучот е да се јаде..
03 Apr ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН ММА КЛУБ во Центарот за боречки вештини во “Д Стронгест”
Ивица 1 6110
Добра вест за љубителите на ММА во Македонија ги повикуваме да дојдат и да тренираат во ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ ПРОФЕСИОНАЛЕН ММА КЛУБ во спортската сала во Центарот за боречки вештини во “Д Стронгест” кој ..
03 Apr WHEY ПРОТЕИНИ – СЕ ШТО ТРЕБА ДА ЗНАЕТЕ
Ивица 3 8987
                                               Whey протеин, или познат како протеин добиен од сурутка е еден од најпопуларните напитоци помеѓу рекреативците, аматерите и професионалните спортисти но ..
29 Mar Омилените вежби за одредени мускулни групи на боди билдинг легендата Рони Колман! “YEAH BUDDY”
Ивица 2 698
Во следното видео можете да ги видите, по Рони Колман најдобрите вежби за одредени мускулни групи, неговите најголеми килажи кои ги подигнал, колку повторувања и серии правел при истите.Да ве известим..
29 Mar Мотивација или дисциплина?
Ивица 0 766
Доколку сакаш да постигнеш некоја цел, постојат две работи кои ќе ти помогнат во остварувањето целта. Тоа се мотивацијата и дисциплината.Сите активности на човекот започнуваат со мотивите, а се оствар..
29 Mar Која е разликата помеѓу протеин од сурутка и казеин протеин?
Ивица 0 1115
Протеинот од сурутка  и казеинот се два од најпопуларните протеински додатоци на пазарот и со добра причина. Тие се висококвалитетни, високо биодостапни, комплетни протеини кои се особено богати со ра..
29 Mar BCAA vs EAA
Ивица 2 10306
Суплементите се еден од клучните фактори за добивање на телото што од секогаш сте го посакувале. Без разлика дали сте бодибилдер или само сериозни за постигнување на Вашите физички цели, користејќи ги..
Прикажани 1 до 7 од 7 (1 страни)