НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Глутамини


Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: Gold Glutamine
Опоравок на мускулитеГо подобрува имунитетотБез вкус за полесно мешање со други суплементи60 дози               5г глутамин       0г шеќери100% Природен глутаминЕкстра растворлив    ..
990 ден. 1090 ден.
Бренд: Swedish Supplements Име на продуктот: L-GLUTAMINE 100%
Аминокиселината Л-глутамин е најреактивна амино киселина во телото. Околу 60% од амино киселините во нашата мускулна маса се L-глутамин. За време на тежок тренинг, нивоата во телото драстично се намалуваат, а во случај на дефицит, телото е подложено на катаболна деградација. За време на напорни трен..
990 ден. 1190 ден.
Бренд: Kevin Levrone Signature Series Име на продуктот: LevroShield 300 gr.
ЛевроШилд - Најдобар заштитник на мускулите!!!ЛевроШилд е дизајниран за атлетите со најтешки тренинзи. Во својата композиција, ЛевроШилд содржи висока доза на Л-глутамин и бета-глукан.Порции во пакувањето:  67 !!!Истражувањата од страна на институтот за биохемија во Оксфорд ..
990 ден. 1090 ден.
Ronnie Coleman GLUTAMINE XS ПРОМО ЦЕНА 1290 Ronnie Coleman GLUTAMINE XS ПРОМО ЦЕНА 1290
-23 % НЕМА НА ЗАЛИХА
Бренд: Ronnie Coleman Име на продуктот: Ronnie Coleman GLUTAMINE XS powder
"MADE IN THE USA" - ПРОИЗВЕДЕНО ВО САД"Чист глутамин"Глутаминот е најзастапена амино киселина во мускулното ткиво и игра клучна улога во многу телесни функции. * Студиите покажуваат дека дополнувањето на глутамин може да го спречи губењето на телесната маса преку позитивната улога на глутамин во син..
990 ден. 1290 ден.
Бренд: Dorian Yates Nutrition Име на продуктот: THE GLUTAMINE
 Ултимативен мускулен штит- 4.5 гр. Л Глутамин - 50 мг. Бета Глукан во една доза- Порции во пакувањето:  67 !!!!!Нето: 300гГлутаминот. Додаток во исхраната. Како додаток во исхраната со Л Глутамин и Бета Глукан, препорачливо за атлети и физички активни луѓе.Состав: Л-глутамин, ..
990 ден. 1090 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: XTREME ANTICATABOLIX FITNESS AUTHORITY 500 gr.
Екстрим Антикатаболикс. Додаток во исхрана. Со засладувачи. Комплекс од разгранети амино киселини и глутамин во прашокСо вкус на лимонПорција: 11.4гПорции во пакувањето: 44Состав во:                         11.4гЛ-глутамин &n..
1490 ден. 1690 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: XTREME GLUTAMINE FITNESS AUTHORITY 500 gr.
Екстрим ГлутаминУлтра моќен глутаминЛ-глутамин Таурин Витамин Б6Екстрим Глутамин. Додаток во исхраната. Ја снабдува исхраната со глутамин, таурин и витамин Б6, препорачливо за спортисти.Состав:Л-глутамин, таурин, витамин Б6 ( пиродоксин хидрохлорид).Начин на употреба:Измешајте 1 доза прашок (5г) со ..
890 ден. 990 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: GLUTAMINE 1250
Глутамин ФА- 120 таблети - 1250мг глутамин во секоја таблета- Извор на амино киселини потребни за синтеза на протеините- Чиста форма на глутамин- Високо-абсорбирачка формула на продуктот- Препорачани при интензивна физичка активност- Идеални за опоравување после тренинг- Погоден за Вегани- Лесно с..
650 ден. 780 ден.
Бренд: Fitness Authority Име на продуктот: GLUTAMINE 1250 блистер со 30 таблети
Глутамин ФА- 30 таблети - 1250мг глутамин во секоја таблета- Извор на амино киселини потребни за синтеза на протеините- Чиста форма на глутамин- Високо-абсорбирачка формула на продуктот- Препорачани при интензивна физичка активност- Идеални за опоравување после тренинг- Погоден за Вегани- Лесно се..
160 ден. 200 ден.
Прикажани 1 до 9 од 9 (1 страни)