НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Ronnie Coleman GLUTAMINE XS ПРОМО ЦЕНА 1290

Ronnie Coleman GLUTAMINE XS ПРОМО ЦЕНА 1290
Ronnie Coleman GLUTAMINE XS ПРОМО ЦЕНА 1290
Ronnie Coleman GLUTAMINE XS ПРОМО ЦЕНА 1290
Ronnie Coleman GLUTAMINE XS ПРОМО ЦЕНА 1290

"MADE IN THE USA" - ПРОИЗВЕДЕНО ВО САД

"Чист глутамин"

Глутаминот е најзастапена амино киселина во мускулното ткиво и игра клучна улога во многу телесни функции.

* Студиите покажуваат дека дополнувањето на глутамин може да го спречи губењето на телесната маса преку позитивната улога на глутамин во синтезата на протеините.

* Глутамин е вклучен во одржување позитивен азотен баланс, а исто така помага во поддржувањето на имунолошкиот систем. Глутамин, исто така, може да помогне да се намали болката во мускулите и да се обнови мускулното ткиво. Почнете да користите уште денес со чистиот глутамин RCSS-Глутамин-XS®

Нето: 300 грама

Доза: ½ од дозерката (2.5 гр.)

Дози во едно пакување: 120

Нутритивна вредност во препорачаната дневна доза

Л Глутамин          2.5 грама

Алергенски предупредување: прозиведено во фабрика каде што се произведуваат јајца, пченица, млеко, соја, јаткасти производи и школки.

Произведено во САД во GMP објект

Производител: Ronnie Coleman Signature Series, Lake Mary, Florida 32746 USA

Ronnie Coleman GLUTAMINE XS ПРОМО ЦЕНА 1290
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: Ronnie Coleman GLUTAMINE XS powder
  • Тежина: 300.00g
1290 ден.