НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.

Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.
Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.
Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.
-13 %
Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.
Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.
Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.

100% веј протеински изолат

26 гр. протеин во еден сервинг !!!

 - 0 гр. масти !!!

- 0 гр. шеќер !!!

- Брза Абсорбција !!!

Протеински производ кој Ви го дава најчистиот веј протеински изолат.Веј протеин изолат прав создаден во процес на неколку-фазен вкрстена микрофилтрација, дозволувајќи да се одвојат најдобрите фракции од протеинот притоа задржувајќи ги биолошките карактеристики.

Протеините во Шадоувеј Изолат допринесуваат за растење и одржување на мускулната маса и допринесуваат за одржување на нормални коски и затоа треба да биде дел од секоја исхрана на секој атлета.

Нето. 908 гр.

Днавен препорачан внес: Измешајте 1 доза од прашок (30г) со 300 мл., млеко или сок.Испијте една порција веднаш кога ке станете и една порција веднаш после тренинг.

Порции во пакувањето  - 31

Нутритивни вредности                      100                         30                    

Енергија                                                1484 kJ/350 kcal*    445 kJ/105 kcal*

                                                               1508 kJ/355**          459 kJ/108 kcal**

Масти                                                    1.*, 1 г**               0г                    

 Од кои заситени                                   1.*<1 г**               0г                    

Јаглехидрати                                         4.0г*, 2.5г**             1.2 г*, 1г**                    

 Од кои шеќери                                     1г                             0г         

Протеин                                                 80г*, 84г**               25г*,26г*                

Сол                                                        0,5г                          0,15г                    

АМИНОКИСЕЛИНСКИ ПРОФИЛ          100 гр.

Л Леуцин                                                  8.9г*, 9.3г**

Л Исолеуцин                                            4.6г*, 4.8г**

Л Валин                                                    4.5г*, 4.7г**

БЦАА                                                        18.0 г*, 18.8г**

Л Аспартамска киселина                         10.6г*, 11.1г**

Л Глутаминска киселина                          15.5г*, 16.1г**

Л Серин                                                      4.8г*, 5.1г**

Глицин                                                        1.6г

Л Хистидин                                                 1.4г

Л Аргинин                                                    1.8г

Л Теонин                                                      6.7г*, 7.0 г**

Л Аланин                                                      4.9 г*, 5.1г**

Л Пролин                                                       5.4г*, 5.6г**

Л Тирозин                                                      2.6г*, 2.7г**

Л Метионин                                                   2.1г

Цистин                                                           2.3г

Л Фениаланин                                               2.8г*, 2.9г**

Л Лизин                                                          8.4г*, 8.7г**

Л триптофан                                                  1.8г*, 1.9г**

Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: Shadow Whey Protein Isolate 908 gr.
  • Тежина: 908.00g
Клуб цена: 1990 ден.
Редовна цена: 2290 ден.