НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L

LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
Hot НЕМА НА ЗАЛИХА
LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L

Дози во едно пакување: 125 !!!!

Во една доза 8 ml добивате:

  • Л-карнитин 1000 мг
  • Пантотенска киселина 6,2 мг (103%) *
  • Витамин Б6 1,4 мг (100%) *
  • Витамин Б2 1,4 мг (100%) *
  • Витамин Б1 2,6 мг (236%) *
  • Протеински изолат 4 mg

Препорачана употреба

Земете 1 порција на ден (1 порција = 8 ml); мерна капа прикачена на пакувањето. Тресете пред употреба. Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Додатоците на храна не треба да се користат наместо разновидна, урамнотежена диета. Не користете ако сте алергични на кое било од соединенијата за додатоци. Не користете ако сте бремени или доилки. Да се ​​чува подалеку од малите деца.

Се препорачува разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Да се ​​чува на суво место, на собна температура (15-25 ° C). Заштитете од светлина. Не замрзнувајте. По отворањето, чувајте го во фрижидер.

Ако земате лекови, треба да се консултирате со Вашиот лекар пред да го консумирате производот.

Состав:

Вода, Л-карнитин, пантотенска киселина (Д-пантотенат, калциум), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б1 (тиамин мононинат), изолатор протеин од сурутка (од млеко), киселини (јаболкова киселина, лимонска) киселина), ароматизирање / а, засладувачи (стевиол гликозиди, сукралоза, ацесулфам К), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), боја [(E133, E102 *) 1, (E110 *) 2,5, (E122 *) 3 , 4, (Е102 *) 6]. 

Вкусови: Mojito1, Orange2, Cherry3, Raspberry4, Pineapple-Peach5, Lemon6LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
  • Име на продуктот: LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
1490 ден.