DIET WHEY 2 kg. - 80 порции

        

          

2кг | 80 порции во едно пакување

 •         CLA
 •         Л-КАРНИТИН
 •         ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ
 •         ПРОТЕИНСКИ ИЗОЛАТ ISO-XP
 •         20  гр. ПРОТЕИН
 •         4.1 гр. БЦАА
 •         1 гр. ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ
 •         79 КАЛОРИИ
 •         0.9 гр. ШЕЌЕР


 • DIET WHEY е досега најнапредниот суплемент справуање на вишокот тежина, комбинирајќи ги сите главни состојки за кои се знае дека придонесуваат за НАМАЛУВАЊЕ НА ВИШОКОТ НА ТЕЖИНА, вклучително CLA, L-Carnitine, зелен чај, протеински изолат и концентрат на протеини од сурутка, што резултира во исклучително низок % на јаглени хидрати.

НУТРИТИВНИ ФАКТИ:

 •         50mg AstraGin® по порција
 •         Прашок CLA & L-Карнитин
 •         Екстракт од зелен чај
 •         Поддршка за управување со тежината
 •         Ниски јаглехидрати и шеќери
 •         Халал сертифициран производ

ТЕСТИРАНО НА СПОРТИСТИ

Секоја состојка во рамките на оваа серија се подложува на строго испитување и испитување на забранети материи пред производство во рамките на строго - набљудувана програма. Конечните производи потоа се произведуваат и се спакувани во лабораторија акредитирана со ISO 22000, BRC, GMP & Halal за да обезбедат највисоко ниво на гаранција дека се безбедни за употреба од спортисти.

 

Банана Милкшејк

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (94%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи (Сукралоза, Стевија) ), Екстракт од куркума со природна боја (семејство ѓумбир).

Јагода Милкшејк

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (94,3%) (протеини од сурутка од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, природна боја (црвено цвекло), AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus ), Засладувачи (Сукралоза, Стевија).

Десерт со чоколадо

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (89,9%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), какао во прав, природен вкус, прав во CLA, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи ( Сукралоза, Стевија).

Ванила сладолед

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (95%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи (Сукралоза, Стевија) )

DIET WHEY 2 kg. - 80 порции

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

 • Прегледи: 566
 • Производител: Applied Nutrition
 • Код на продуктот: DIET WHEY 2 kg. - 80 порции
 • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
 • 2.990 ден.

Ознаки: протеин, диета, диет веј, веј протеин, изолат, л карнитин, цла, зелен чај

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD 100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...