XTREME THYROBURN

Екстрим Тиробурн

НАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!

- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!

- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТАБОЛИЗМОТ!

- ЈА ЗАБРЗУВА ЛИПОЛИЗАТА!

- ЈА ЗАБРЗУВА ИСПОРАКАТА НА МАСНИТЕ КИСЕЛИНИ!

- ЈА ЗГОЛЕМУВА ЕНЕРГИЈАТА!

- ВРВНА ТЕХНОЛОГИЈА ПРИ ИЗРАБОТКА НА ТЕЧНИТЕ КАПСУЛИ!

- ДОЛГОТРАЕН ЕФЕКТ!

Екстрим Тиробурнпочуствувај ја жештината

120 таблети

Екстрим Тиробурн. Додаток во исхраната. Производ кој ја суплементира исхраната со минерали и екстракти од растенија, препорачлив за спортисти кои имаат напорни тренинзи и за луѓе кои имаат активен стил на живот. Содржи кофеин (200мг/3 капсули), не е препорачлив за деца или трудници.

Состав: Л-карнитин тартарат, екстракт од лист на зелен чај (камелиа синезис( Л.) кунтзе, 20% кофеин), агенс за нараснување (Е 460), скроб, Л-тирозин, холин битартрат, содиум цитрат, екстракт од Гарцинија Камбогиа (гарцинија камбогија, (Гаертн), десрн.60% ХЦА), прав од чили, (капцисиум аннуум(Л инн.)), екстракт од  лист од зелен чај (камелија синезис (Л.)кунтзе,45%ЕГЦГ), екстракт од корен на ѓумбир (зингбер официнале Росцое), агенс против стврднување (Е 470б, Е 551), хром (ИИИ) хлорид.

Начин на употреба: Испијте 3 таблети на ден (пред тренинг, пред оброк). Не зимајте таблети во период од 4 часа пред спиење.

Предупредување: Не пречекорувајте ја препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна исхрана. Не конзумирајте го продуктот ако сте алергичен на некоја од состојките. Не конзумирајте го продуктот доколку сте трудни или сте доилка. Немојте да го мешате со алкохол. Држете го понастрана од дофат на деца.

Нето тежина 120 капсули           180г

Произведено за: Фитнес Ауторити

Употребливо до/

Порција        3 таблети

Порции во пакувањето     со две таблети дневно е 60, со три таблети дневно е 40 порции.

Содржина во                              1 таблета     2 таблети     3 таблети

Л-карнитин тартрат                    488,5 мг       977 мг          1466 мг

 Од кои л-карнитин                     333,3 мг       666,6 мг       1000 мг

Л-тирозин                                    166,7 мг       333,4мг        500 мг

Екстракт од лист на зелен чај    25 мг            50 мг            75 мг

 Од кои ЕГЦГ                               11,2 мг         22,5 мг         33,7 мг

Чили                                             33,3 мг         66,6 мг         100 мг

Екстракт од гарнициа камбогиа 41,7 мг         83,4 мг         125 мг

 Од кои ХЦА                                 25 мг            50 мг            75 мг

Екстракт од корен на ѓумбир      16,7 мг         33,4 мг         50 мг

Екстракт од лист на зелен чај     333,3 мг       666,6 мг       1000 мг

 Од кои кофеин                             66,7 мг         133,3 мг       200 мг

Холин битартрат                           81,0 мг         162 мг          243 мг

 Од кои холин                                33,3 мг         66,6 мг         100мг

Хром                                              20μg               40μg              60μg

                                                       (50% НРВ)   (100% НРВ)          (150% НРВ)

Натриум                                         10 мг            20 мг            30 мг

НРВ-нутритивна референтна вредност                              

XTREME THYROBURN

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 7752
  • Производител: Fitness Authority
  • Код на продуктот: XTREME THYROBURN
  • Достапност: На залиха
  • 1.290 ден.

Ознаки: топачи на масти

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...