L Carnitine 3000 - 100 ml.

L-carnitine 3000

3000мг л-карнитин по ампула

Витаминот Б-6 придонесува до нормален енергетски метаболазам и учествува во намалување на заморот.

Вкус:  малина

L-Carnitine 3000 Дотаток во исхраната 1 Порција 33мл (%РХВ)


Соддржина во:                                     33мл                     100мл
L-Carnitin                                               1000мг                  30000мг
Витамин Б6                                            0,9мг (64)       
     2,7мг (193)
Хидролизиран казеин   
                       17мг                      50мг

%(Референца за хранлива вредност РХВ)
Нето тежина 12
x100ml

Л-карнитин 3000

- 3г Л-карнитин во секоја ампула!

- Ја подобрува оксидацијата и транспортот на масните киселини!

- Идеален за жени!

- Без додаток на шеќер!

- Ја зголемува издржливоста и ги штити мускулите за време на рестриктивни диети!

- Го подобрува опоравокот после тренинг!

- Л-карнитин 3000 ви нуди 3г Л-карнитин во секоја ампула!

 

Л-карнитинот е клучен за транспорт на масните киселини низ надворешната и внатрешната мембрана на митохондрите бидејќи создава карнитин палмитоилтрансфераза 1 и 2, клучна за транспорт на масните киселини. Исто така, Л-карнитинот се сврзува со слободниот ацетил-КоА кој се создава при мускулна работа и ги штити од акумулација на лактати. Тоа значи дека Л-карнитинот дозволува пролонгирано вежбање без замор. Најновите истражувања покажаа дека Л-карнитинот ја зголемува стапката на мускулно опоравување за време на специјални нутритивни процедури. Л-карнитинот мора да биде застапен во мускулите со 115% проценти повеќе од количината во нормалните клетки! Тоа значи дека 3г од Л-карнитин кои ви ги нуди Л-карнитин 3000 можат да бидат од големо значење за сите оние кои партиципираат во силов, издржлив или тимски спорт и за секој оној кој сака да го зголеми метаболизмот на мастите и снабдувањето со енергија. Л-карнитин 3000 е универзален додаток во исхраната кој може да биде користен од професионални спортисти и активни луѓе кој сакаат да си ја подобрат својата фигура и здравјето. Л-карнитин 3000 од Фитнес Ауторити во комбинација со соодветна диета и програма за тренинг ќе ви помогне да ги остварите своите цели.


L-Carnitine 3000Додаток во исхраната. Со засладувач. Течен додаток во форма на ампули со вкус на портокал. Ја снабдува исхраната со L-Carnitine и витамин Б6.

СОСТОЈКИ: Вода, L-Carnitine, регулатор на киселост (лимонска киселина), ароматизатори, хидролизиран казеин (PeptoPro) (od mleko), конзервативи (калиум сорбат, содиум бензоат), засладувач (сукралоза), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Препорачан дневен внес: 1 порција – 1/3 ампула (33мл) 30 минути пред вежбање. Добро протресите пред употреба. Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза.

Предупредување: Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не употребувајте го ако сте трудни или боледувате. Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. По отварање производот чувајте го во фрижидер и искористете го во времетраење од 48 часа. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го на суво и ладно место, подалеку од сончеви зраци.

L Carnitine 3000 - 100 ml.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 3459
  • Производител: Fitness Authority
  • Код на продуктот: L Carnitine 3000 - 100 ml.
  • Достапност: На залиха
  • 99 ден.

Ознаки: L carnitine, л карнитин

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...