ISO WHEY PREMIUM (Промо цена)

ISO Whey Premium е комплетно чист изолиран протеин од сурутка со највисока содржина на протеини на пазарот.

- растворлив

- Текстура како сок

- Екстремно брзо апсорпција

- Минимална лактоза

Swedish Supplements, користејќи суровина Volac, развија еден од најквалитетните изолати на протеини од протеини од сурутка со биолошка вредност од повеќе од 150..."ISO Whey Premium"! Содржината на протеини од 95% сува основа, како и практично непостоечката количина на масти и јаглени хидрати, го става производот во апсолутен пред сите.

ISO Whey PREMIUM има многу ниска содржина на лактоза, под <0.9 g по порција и е погодна за оние кои се нетолерантни за лактоза или едноставно за оние кои го сакаат најдоброто. ISO Whey Premium® е едноставно гориво за градење на мускулите. Секоја порција содржи 30 грама протеини и 6,8 грама BCAA вклучувајќи 3,2 грама L-леуцин.

ISO изолатот се екстрахира со помош на разладена повеќестепена филтрација со попречен проток, овој напреден процес на прочистување одржува важни фракции на протеините на мускулите, истовремено отстранувајќи вишок јаглени хидрати, масти, лактоза и холестерол.

Изолатот кој се користи во производството на протеини ISO Whey Premium ги има следните важни протеински фракции

- 50-60% гама-лактоглобулин

- 15-20% од алфа-лакталбумин

- 15-20% гликомакропептид

- 1.0-2.0% Имуноглобулин Г.

- 1, 0-2,0% имуноглобулин А

- 1,0-2,0% лактоферин


Еве примери на важни функции кои различни состојки на протеинот на сурутка имаат:

• Имуноглобулини (Ig): се протеински молекули во сурутка кои делуваат како антитела кон микробите.

• Алфа-лактоглобулин: ја стимулира клеточната смрт (апоптоза) во клетките на ракот.

• Лактоферин: ги неутрализира или убива бактериите, кандидијаза и паразити, дејствува против инфламаторно.

 Нето: 920 грама


ISO WHEY PREMIUM (Промо цена)

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 334
  • Производител: Swedish Supplements
  • Код на продуктот: ISO WHEY PREMIUM
  • Достапност: На залиха
  • 1.990 ден.

Ознаки: ISO WHEY PREMIUM, протеини, изолати

C4 ORIGINAL 30 дози Ново -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози Ново -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

FA Gold Protein Isolate® 2.27 kg. -13%
ФА Голд протеински изолат од суруткаНајчистиот протеински изолат!Без шеќери и масти!!!Во една доза д..
3.990 ден. 3.490 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -22%
Гејм Чејнџер Мас Моќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј..
2.550 ден. 1.990 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

LevroPump е моќен стимуланс создаден од  бета-аланин, аргинин и цитрулин - амино киселини кои ..
1.390 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...