TRIBULUS MAGNUM 90% saponins

Максимална доза на една капсула 1300 мг.

120 магнум капсули

 

(МК) Вклучува 90% трибулуекстракт богат со протодиосцин и сапонини спакувани во пригодни 3.0 капсули. Традиционално употребуавни за промоција на машкото здравје и благосостојба.


Екстрактот од оваа билка го стимулира производството на лутенизирачки хормон што влијае непосредно врз производството на тестостеронот
Повеќето од нас знаат дека зголеменото ниво на тестостерон води до зголемување на сила, мускулен раст, чиста тежина, ја продолжува ерекцијата и потентността. 
Интересно е дека кај жените со зголемување  на естрогенот ,  кој е многу добро средство за зголемување на либидото, лекување на неплодност и менструален болки.
Други позитивни промени, забележани при употребата му се намалување на холестеролот во крвта и го зголемува производството на ДХЕА и Андростендион.
Трибулусот  го користат спортисти за качување на мускулна маса и зголемување на силата како алтернатива на стероидите. Тоа се должи на сериозните промени во нивото на тестостерон пред и по циклус на употреба на билки. Зголемената ниво на тестостерон, дозволува спортистите да добијат повеќе азот.  
На второ место според популарноста на причините за да ја користете оваа  билки е реконструкцијата на Сперматогенеза по тежок за телото стероиден циклус. Така се враќа природното производство на тестостерон.

 

Препорачан дневен внес: Земете 2 капсули дневно наутро пред доручекот.

Предупредување: Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разновидна диета. Важно е да се има разновидна исхрана и балансирана диета и здрав начин на живот, да не се прекорачува дневната доза.

Чување: Чувајте го во ладно, суво место, надвор од дофат на деца.

Рок на употреба: видете на капакот од производот

 

ХРАНЛИВИ ВРЕДНОСТИ ВО               2 капсули

Екстракт од трибулус терестрис       2600 мг.

Од кои  протодиосцин                         520 мг.

Состав: екстракт од трибулус терестрис (овошен) 90% сапонии, капсула (говедски желатин), боја (титаниум диоксид), агенс против стврднување (магнзиум стеарат), силикон доксид).

Произведено во Е.У.

TRIBULUS MAGNUM 90% saponins

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 383
  • Производител: Swedish Supplements
  • Код на продуктот: TRIBULUS MAGNUM
  • Достапност: На залиха
  • 1.390 ден.

Ознаки: трибулус, tribulus

C4 ORIGINAL 30 дози Ново -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози Ново -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

FA Gold Protein Isolate® 2.27 kg. -13%
ФА Голд протеински изолат од суруткаНајчистиот протеински изолат!Без шеќери и масти!!!Во една доза д..
3.990 ден. 3.490 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -22%
Гејм Чејнџер Мас Моќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј..
2.550 ден. 1.990 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

LevroPump е моќен стимуланс создаден од  бета-аланин, аргинин и цитрулин - амино киселини кои ..
1.390 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...