НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

100% ВИТА МИНЕРАЛ

100% ВИТА МИНЕРАЛ
100% ВИТА МИНЕРАЛ
Hot -11 %
100% ВИТА МИНЕРАЛ
100% ВИТА МИНЕРАЛ

100% ВИТА МИНЕРАЛ

- Обезбедува дневна препорачана  доза од 12 витамини

- Обезбедува дневна препорачана доза од 7 минерали

- ЕДНО ПАКУВАЊЕ ДОВОЛНО ЗА 2 МЕСЕЧНА УПОТРЕБА


100% Вита-Минерал е едноставна  база на витамини и минерали од SWEDISH SUPPLEMENTS.

Диететски додаток кој содржи 100% од дневниот препорачан внес на 12 витамини и 7 минерали. Една капсула на ден е препорачаната доза на производот што е доволна за два месеца на консумирање.

Ве молиме земете додаток во утринските часови до појадок.

Еве неколку извештаи за ефектот на витамини и минерали, кои беа разгледани и одобрени од страна на ЕУ контролниот орган EFSA


"Витаминот А помага во одржувањето на нормалниот вид и нормалните мукозни мембрани.

"Витаминот Б1 (тиамин) придонесува за нормален енергетски метаболизам, нормална срцева функција, нормалното функционирање на нервниот систем"

"Витамин Б2 (рибофлавин) помага да се намали замор и замор и да се одржи нормалното функционирање на нервниот систем и нормалната енергија"

"Витаминот Б3 (никотинамид) придонесува за нормално функционирање на нервниот систем, психолошката функција и нормалната енергија

"Витамин Б6 пиридоксин" помага да се намали замор и замор "

"Витаминот Ц придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и нормално формирање на колаген за нормално функционирање на коските, крвните садови, 'рскавицата, непцата, кожата и забите." "Витаминот Ц помага да се заштитат клетките од оксидативен стрес".

"Витаминот Д придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и нормално ниво на калциум во крвта".

"Витаминот Е помага да ги заштити клетките од оксидативен стрес".


"Цинкот помага во одржувањето на нормалната структура на коските. Нормална кожна кожа и нокти

"Цинкот помага во одржување на нормалните нивоа на тестостерон во крвта, го штити телото од оксидативен стрес и придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем"

"Хром помага да се одржува нормално ниво на шеќер во крвта и нормален проток на макронутриенти."

"Селенот помага да се заштитат клетките од оксидативен стрес, нормалното функционирање на имунолошкиот систем. Селен, исто така, помага да се одржува нормалната кожна кожа и ноктите

"Јодот придонесува за нормален енергетски метаболизам, нормална продукција на тироидните хормони и нормална функција на тироидната жлезда".

"Железото придонесува за нормален транспорт на кислород во телото и нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин." "Железото помага да се намали замор и замор."


100% ВИТА МИНЕРАЛ
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: 100% ВИТА МИНЕРАЛ
Клуб цена: 790 ден.
Редовна цена: 890 ден.