-9% COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg

Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саати

Луѓето кои тренираат имаат потреба од супериорен и поефективен протеин. За да го максимизираат мускулниот раст и опоравокот, обезбедувајќи соодветно искористување на протеините, научниците од MusclePharm® го збогатија Combat Protein Powder® со различни мешавини на протеини кои се искористуваат во различно време - ова им помага на вашите мускули да бидат нахранети во подолг период . Одличниот вкус, лесното мешање, дигестивна мешавина е фино подесена за вистинска употреба на хранливи материи - чекор напред во технологијата на протеински суплементи. Повеќето други протеински производи се чини дека се во ред со статус, минимум. Но, запрашајте се: дали за време на вашиот тренинг вложувате минимален напор? Научниците од MusclePharm® пренесуваат. Combat Protein Powder® е прецизно изработен со концентрат протеин од сурутка, хидролизати и изолати, албумин од јајца и мицеларен казеин. Овој микс на протеини помагаат да се создаде средина за градење на мускули подолго време, што резултира со зголемување на мускулите, обновување и

перформанси.

Главни карактеристики

 • 25г од шампионски вкус и лесно растворлив протеин
 • 5 моќни протеини, со брза и спора дигестија.
 • Се користи во било кое време од денот: наутро, пред/после тренинг и навечер
 • Без глутен

 

Бенефиции од 5те извори на протеин

Брзо варење       

- Веј протеин хидролизат -  расчленети на пептиди кои апсорбираат побрзо, ова брзо ги нанесува мускулните амино киселини

- Веј протеин изолат -   брзо се вари и апсорбира и е, грам за грам, највисок достапенпринос на протеини

- Веј протеин концентрат -  најблиску до целата храна и содржи вистински подфракции

Споро варење            

- Албумин од јајце - високо биодостапна и е богато со природни БЦАА и аргинин

- Мицеларен казеин -  полека се вари, внесувајќи вредни амино киселини во текот на неколку часа

Нутритивни факти

Порција  1 мерица (34,9г)

Порции во пакувањето: 65 

 

Количина во порција

Калории    130г                 

Калории од масти 15

                                                         дневна доза      %дневна вредност

 • Вкупно масти               1,5г                         2%
 • Заситени масти           1г                             5%
 • Транс масти                  0г
 • Холестерол                   46мг                       15%
 • Натриум                       150мг                       6%
 • Калиум                         270мг                       8%
 • Вкуно јаглехидрати  5г                               2%
 • Диетални влакна       1г                              4%
 • Шеќери                         2г
 • Протеин                        25г
 • Витамин А                                                       0%                         
 • Витамин Ц                                                       0%
 • Калциум                                                           12%                        
 • Железо                                                              2%

Калории по грам

Масти 9             Јагле хидрати 4             Протеин 4

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

 • Прегледи: 450
 • Производител: MusclePharm
 • Код на продуктот: COMBAT PROTEIN POWDER
 • Достапност: На залиха
Онлајн понудата трае уште:
 • Редовна цена: 3.290 ден.

 • Онлајн цена: 2.990 ден.

Ознаки: COMBAT PROTEIN POWDER, protein, протеин

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -8%
Гејм Чејнџер МасМоќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј ..
2.550 ден. 2.350 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Loading...
Loading...