LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L

Дози во едно пакување: 125 !!!!

Во една доза 8 ml добивате:

 • Л-карнитин 1000 мг
 • Пантотенска киселина 6,2 мг (103%) *
 • Витамин Б6 1,4 мг (100%) *
 • Витамин Б2 1,4 мг (100%) *
 • Витамин Б1 2,6 мг (236%) *
 • Протеински изолат 4 mg

Препорачана употреба

Земете 1 порција на ден (1 порција = 8 ml); мерна капа прикачена на пакувањето. Тресете пред употреба. Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.

Предупредувања: Додатоците на храна не треба да се користат наместо разновидна, урамнотежена диета. Не користете ако сте алергични на кое било од соединенијата за додатоци. Не користете ако сте бремени или доилки. Да се ​​чува подалеку од малите деца.

Се препорачува разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Да се ​​чува на суво место, на собна температура (15-25 ° C). Заштитете од светлина. Не замрзнувајте. По отворањето, чувајте го во фрижидер.

Ако земате лекови, треба да се консултирате со Вашиот лекар пред да го консумирате производот.

Состав:

Вода, Л-карнитин, пантотенска киселина (Д-пантотенат, калциум), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б2 (рибофлавин), витамин Б1 (тиамин мононинат), изолатор протеин од сурутка (од млеко), киселини (јаболкова киселина, лимонска) киселина), ароматизирање / а, засладувачи (стевиол гликозиди, сукралоза, ацесулфам К), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), боја [(E133, E102 *) 1, (E110 *) 2,5, (E122 *) 3 , 4, (Е102 *) 6]. 

Вкусови: Mojito1, Orange2, Cherry3, Raspberry4, Pineapple-Peach5, Lemon6LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

 • Прегледи: 521
 • Производител: Kevin Levrone Signature Series
 • Код на продуктот: LEVRONE Wellness Series L-Carnitine 125000 1 L
 • Достапност: На залиха
 • 1.490 ден.

Ознаки: л карнитин 125 000, кевин леврони

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -8%
Гејм Чејнџер МасМоќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј ..
2.550 ден. 2.350 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...