-9% KFD WHITE CHOCOLATE FLAVORED BUTTER WITH COCONUT - 1000 G

Овој производ е вкусно, протеинско бело чоколадо, зачинето со ароматичен кокос.


  • со 80% млечен протеин
  • лесно се нанесува на на леб и бисквити
  • протеинска додаток за правење слатки и десерти  


Основата на путерот е концентрат на протеините од сурутка WPC 80, добиени од млеко и нерафинирано ладно цедено масло од кокос. Одржувањето на вистинските пропорции ни овозможи да постигнеме производ со идеална конзистентност, безмерно да се шири на омлети, сендвичи, колачи, а исто така совршено погоден за јадење директно од теглата.

 

Г-динот Путер е одлично решение за сите љубители на спортот и љубителите на многу сладок вкус на чоколадо-кокос, во потрага по поздрава алтернатива за кремовите од полиците на продавниците.

 

СОСТАВ

Во  100 гр.

Енергетска вредност

600 Kcal / 2495 Kj

Масти

44 гр.

Од кои сатурирани масни киселини

30 гр.

Јаглени хидрати

23 гр.

Од кои шеќери

7.1 гр.

Протеин

28 гр.

Сол

0.17 гр.

 

KFD WHITE CHOCOLATE FLAVORED BUTTER WITH COCONUT - 1000 G

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 132
  • Производител: KDF
  • Код на продуктот: KFD WHITE CHOCOLATE FLAVORED BUTTER WITH COCONUT - 1000 G
  • Достапност: На залиха
Онлајн понудата трае уште:
  • Редовна цена: 1.090 ден.

  • Онлајн цена: 990 ден.

Ознаки: KFD WHITE CHOCOLATE FLAVORED BUTTER WITH COCONUT - 1000 G, путер од кокос, протеински путер,

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -8%
Гејм Чејнџер МасМоќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј ..
2.550 ден. 2.350 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Loading...
Loading...