-5% KFD PROTEIN PUDDING  450 гр.

  • Нискокалоричен производ
  • Додаток Whey Protein Isolate 90
  • Нема додаден шеќер

 

Состојки по порција (30 g):


Масти                    1,2 г.

Јаглехидрати       14,3 g

    од кои шеќер      0,4 г.

Влакна                  1,1 g

- Сол                        0,55 г.

Протеини              8,3 g 

 

“Pudding” со протеини KFD е одличен производ за љубителите на кремите за пудинг во ФИТ верзија.

Една порција е околу 88 kcal, а благодарение на густата конзистентност овозможува чувство на исполнетост и практично целосно ја задоволува желбата за слатки!

За разлика од другите пудинзи, исто така и оние „фит“, овој производ содржи протеински изолати од сурутка (WPI 90) што го прави единствениот таков производ на пазарот.

Лесната подготовка, и приближно за 6 минути да добиваме топол сладок десерт. Совршено ги заменува традиционалните пудинзи како основни состојки на креми, вафли, колачи!

Воодушевете го семејството со нискокалорична уметност.

Совршена опција за луѓе нетолерантни на казеинот, достапна во три вкусни варијанти (традиционален, рецепт за вкус на баба KFD): ванила-крем, чоколадо со кафе и вкус на бело чоколадо со крем.

 

Со 250 мл ладно млеко, истурете 1/3 чаша, истурете во неа содржината од

1 порција (30 грама / приближно 6 рамни лажички) и добро измешајте.

2. Варете го преостанатото млеко. Истурете го преработениот прав во зовриеното млеко, мешајќи постојано. Сè додека не зоврие, варете додека не се згусне.

Состојки: изолат протеин од сурутка, пченкарен скроб, модифициран скроб, какао, природно ароматизирање, сол, засладувач: сукралоза.


Нето: 450 грама

KFD PROTEIN PUDDING 450 гр.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 132
  • Производител: KDF
  • Код на продуктот: KFD PROTEIN PUDDING 450 гр.
  • Достапност: На залиха
Онлајн понудата трае уште:
  • Редовна цена: 790 ден.

  • Онлајн цена: 750 ден.

Ознаки: KFD PROTEIN PUDDING 450 гр., пудинг со малку калории

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -8%
Гејм Чејнџер МасМоќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј ..
2.550 ден. 2.350 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Loading...
Loading...