VENUM ELITE BOXING SHOES

 • ПОГОЛЕМА МОЌ
 • ПОГОЛЕМА КРЕАТИВНОСТ
 • ДОБРО БАЛАНСИРАН ПИВОТ & УДОБНОСТ

После две години истражување и развој, ВЕНУМ е горд да ви ги претстави нивните први професионални боксерски патики.

Боксерските патики "ELITE" се резултат на стратешко истражување, развој и соработка помеѓу нашите инженери за производи и шампионите во боксот #TeamVenum.

Тестирани на тренинзи и борби во живо, борците на ВЕНУМ, Хорхе Линарес, Мигел Берхелт и Хуан Франциско Естрада имаа привилегија да ја искусат поддршката, стабилноста и грипот на боксерските патики Venum Elite.

Нашата цел не беше да понудиме „само“ обични боксерски патики, туку најдобриот производ достапен на пазарот.

 • БИДИ ПОБРЗ
 • БИДИ НЕПРЕДВИДЛИВ

Ѓонот беше една од најсложените компоненти што требаше да се развие. Иако беше неопходно да се комбинираат карактеристики како што се леснотија, сила, стабилност и зафат, мораше да обезбеди експлозивна поддршка за да му се овозможи на боксерот да се движи многу брзо во која било насока.

Додека ги вклучуваме овие динамични квалитети, боксерските патики „Венум ЕЛИТ мора да му бидат удобни и да го штитат корисникот. Влошката е дизајнирана за совршено да се вклопи во плантарниот лак на стапалото, без да биде премногу гломазна или непријатна.

И покрај тоа што чевлите се оптимизирани за напаѓачот, Venum Elite му овозможува на носителот да управува со растојанието благодарение на одличната поддршка на лакотниот глужд обезбедена од нејзината силуета за средно намалување. Дефанзивните маневри се изведуваат со леснотија.

За да се постигне максимална удобност, решетката „саќе“ и овозможува на ногата да дише за време на најинтензивните тренинзи, додека е неверојатно отпорен и ја зголемува долговечноста на патиката. Иако перформансите беа во срцето на дизајнот, да се биде производ на Venum, стилот и дизајнот не се заборавени.

VENUM ELITE BOXING SHOES

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

 • Прегледи: 254
 • Производител: Venum
 • Код на продуктот: VENUM ELITE BOXING SHOES
 • Достапност: На залиха
 • 9.990 ден.

Ознаки: патики, бокс,

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD 100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...