Ново VENUM ELITE BOXING SHOES

  • ПОГОЛЕМА МОЌ
  • ПОГОЛЕМА КРЕАТИВНОСТ
  • ДОБРО БАЛАНСИРАН ПИВОТ & УДОБНОСТ

После две години истражување и развој, ВЕНУМ е горд да ви ги претстави нивните први професионални боксерски патики.

Боксерските патики "ELITE" се резултат на стратешко истражување, развој и соработка помеѓу нашите инженери за производи и шампионите во боксот #TeamVenum.

Тестирани на тренинзи и борби во живо, борците на ВЕНУМ, Хорхе Линарес, Мигел Берхелт и Хуан Франциско Естрада имаа привилегија да ја искусат поддршката, стабилноста и грипот на боксерските патики Venum Elite.

Нашата цел не беше да понудиме „само“ обични боксерски патики, туку најдобриот производ достапен на пазарот.

  • БИДИ ПОБРЗ
  • БИДИ НЕПРЕДВИДЛИВ

Ѓонот беше една од најсложените компоненти што требаше да се развие. Иако беше неопходно да се комбинираат карактеристики како што се леснотија, сила, стабилност и зафат, мораше да обезбеди експлозивна поддршка за да му се овозможи на боксерот да се движи многу брзо во која било насока.

Додека ги вклучуваме овие динамични квалитети, боксерските патики „Венум ЕЛИТ мора да му бидат удобни и да го штитат корисникот. Влошката е дизајнирана за совршено да се вклопи во плантарниот лак на стапалото, без да биде премногу гломазна или непријатна.

И покрај тоа што чевлите се оптимизирани за напаѓачот, Venum Elite му овозможува на носителот да управува со растојанието благодарение на одличната поддршка на лакотниот глужд обезбедена од нејзината силуета за средно намалување. Дефанзивните маневри се изведуваат со леснотија.

За да се постигне максимална удобност, решетката „саќе“ и овозможува на ногата да дише за време на најинтензивните тренинзи, додека е неверојатно отпорен и ја зголемува долговечноста на патиката. Иако перформансите беа во срцето на дизајнот, да се биде производ на Venum, стилот и дизајнот не се заборавени.

VENUM ELITE BOXING SHOES

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

  • Прегледи: 35
  • Производител: Venum
  • Код на продуктот: VENUM ELITE BOXING SHOES
  • Достапност: На залиха
  • 9.990 ден.

Ознаки: патики, бокс,

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -8%
Гејм Чејнџер МасМоќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј ..
2.550 ден. 2.350 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Loading...
Loading...