НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW

VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW

Venum "Kontact" штитниците за нозе се совршена комбинација помеѓу функционалноста и заштитата.

Нивниот памучен состав, поврзан со системот на затворање, ќе Ви овозможи да ги облечете на едноставен и брз начин.

На врвот имаат “Velcro” затворање и еластичен материјал кој е поставен на задниот мускул, обезбедувајќи поддобра поддршка ипрецизно приспособување.

Неколкуте заштитни делови се специјално поставени на места за да ги заштитат Вашите коски од коленото до стопалото и помалите метатарзални коски на стопала. Благодарение на флексибилноста во областа на скочниот зглобќе добиете поголемамобилност. На овој начин, нашите "Kontact" штитници за нозе се направени за сите борци, нудејќи им голема разноврсност приупотребата: ММА, Тајландски бокс, кик бокс, карате ...

Направени за машинско перњеовие  штитници ќе Ви овозможат висока хигиена, идеална влажност и одстранување на лошитемириси.

Технички карактеристики:

- 100% високо квалитетен памук.

- Velcro затворање за персонално приспособување.

- Совршено одржување  обезбедено од страна на еластичните држачи.

Се перат во машина.

- Една големина која ќе им одговара на сите.

Се продаваат во пар.

VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: VENUM TRAINING CAMP 2.0 SHIN GUARDS - BLACK/NEO YELLOW
1590 ден.

Достапни опции