НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

DIET WHEY 2 kg. - 80 порции

DIET WHEY 2 kg. - 80 порции
DIET WHEY 2 kg. - 80 порции
Hot -17 %
DIET WHEY 2 kg. - 80 порции
DIET WHEY 2 kg. - 80 порции

        

          

2кг | 80 порции во едно пакување

 •         CLA
 •         Л-КАРНИТИН
 •         ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ
 •         ПРОТЕИНСКИ ИЗОЛАТ ISO-XP
 •         20  гр. ПРОТЕИН
 •         4.1 гр. БЦАА
 •         1 гр. ЈАГЛЕНИ ХИДРАТИ
 •         79 КАЛОРИИ
 •         0.9 гр. ШЕЌЕР


 • DIET WHEY е досега најнапредниот суплемент за справуање со вишокот тежина, комбинирајќи ги сите главни состојки за кои се знае дека придонесуваат за НАМАЛУВАЊЕ НА ВИШОКОТ НА ТЕЖИНА, вклучително CLA, L-Carnitine, зелен чај, протеински изолат и концентрат на протеини од сурутка, што резултира во исклучително низок % на јаглени хидрати.

НУТРИТИВНИ ФАКТИ:

 •         50mg AstraGin® по порција
 •         Прашок CLA & L-Карнитин
 •         Екстракт од зелен чај
 •         Поддршка за управување со тежината
 •         Ниски јаглехидрати и шеќери
 •         Халал сертифициран производ

ТЕСТИРАНО НА СПОРТИСТИ

Секоја состојка во рамките на оваа серија се подложува на строго испитување и испитување на забранети материи пред производство во рамките на строго - набљудувана програма. Конечните производи потоа се произведуваат и се спакувани во лабораторија акредитирана со ISO 22000, BRC, GMP & Halal за да обезбедат највисоко ниво на гаранција дека се безбедни за употреба од спортисти.

 

Банана Милкшејк

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (94%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи (Сукралоза, Стевија) ), Екстракт од куркума со природна боја (семејство ѓумбир).

Јагода Милкшејк

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (94,3%) (протеини од сурутка од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, природна боја (црвено цвекло), AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus ), Засладувачи (Сукралоза, Стевија).

Десерт со чоколадо

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (89,9%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), какао во прав, природен вкус, прав во CLA, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи ( Сукралоза, Стевија).

Ванила сладолед

Мешавина од протеини од сурутка (млеко) (95%) (протеин концентрат од сурутка и изолиран протеин од сурутка), природен вкус, CLA во прав, ацетил Л-карнитин, екстракт од зелен чај, AstraGin® (Panax Notoginseng, Astragalus Membranaceus), засладувачи (Сукралоза, Стевија) )

DIET WHEY 2 kg. - 80 порции
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: DIET WHEY 2 kg. - 80 порции
 • Тежина: 2.00kg
Клуб цена: 2490 ден.
Редовна цена: 2990 ден.