VENUM PREDATOR MOUTHGUARD

The Venum “Predator” штитникот за заби е нов репер во категоријата со совршена комбинација од вклопување, еластичност и висока апсорпција.

Напредната форма на калап овозможува  вашите заби совршено и удобно да се вклопуваат, додека нејзиниот низок профил надизајн го прави дишењето многу полесно и Ви овозможува да зборувате со вашиот спаринг партнер и тренер.

Совршено подреден во средина на вилицата, Venum "Предатор" ќе Ви овозможи природно  затворање на Вашата вилица.

Нејзиниот dual-core дизајн обезбедува интелигентно управување при удар: прво Venum "Предатор" го апсорбира најмоќниот делод ударот (шокот), а потоа  го разнесува на повеќето цврсти области на вилицата.

Со цел да се задоволат очекувањата на секој борец, Venum "Предатор" штитникот за заби е дизајниран и тестиран во соработка со најдобрите UFC борци како Хозе Алдо и Лиото Мачида.

Технички карактеристики:

- Nextfit Гел рамка за подобрување на прилагодувањето и поголема удобност.

Multi-Layer  конструкција за  напредна апсорпција и дисперзија на влијанието.

- Технички направени да обезбедат оптимално дишење за време на тренингот или натпреварувањето.

High Density Rubber рамка за подобрена управување со шокот и апсолутна заштита.

Се продава со  Venum кутија за чување.

- Тестиран и се користи од страна на UFC борци.

- CE сертификација.

VENUM PREDATOR MOUTHGUARD

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

  • Прегледи: 151
  • Производител: Venum
  • Код на продуктот: VENUM PREDATOR MOUTHGUARD
  • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
  • 1.350 ден.

Ознаки: штиници за заби

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...