НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Critical Organic Oats 3 kg. (50 дози)

Critical Organic Oats 3 kg. (50 дози)
-7 %

          

Започнете го денот CRITICAL ORGANIC OATS!

CRITICAL ORGANIC OATS е совршен појадок или ужина. Обезбедувајќи балансирана мешавина од 100% органски интегрални овес, високо ниво на протеини, вклучувајќи ISO-XP протеински изолат, а исто така има и MCT во прав (здрави масти) идеални за Вашиот динамичен и  активен животен стил.

КАРАКТЕРИСТИКИ

·        23 ГРАМА ПРОТЕИН (ИЗОЛАТ + WHEY)

·        4.4 гр. БЦАА

·        4.1 ГЛУТАМИН

·        ХАЛАЛ СЕРТИЦИФИРАН

·        ОРГАНСКИ ОВЕС

·        Идеален појадок

·        ИСО-XP протеински изолат

·        3.0 гр. МЦТ во прав (здрави масти)

·        Ниска количина на  шеќер ... Само 1.3 ГР.· 

УПОТРЕБА

Опција 1

Извадете го капакот и додадете 150 мл врела вода.

Добро измешајте и оставете 1-2 минути. Уживајте!

Опција 2

Додадете 100 мл ладна вода или млеко и добро промешајте. Да биде потопол оброкот ставете го во микробранова печка 30 секунди. Промешајте повторно и УЖИВАЈТЕ!

СОСТАВ

100% органски интегрални снегулки од овес, концентрат на протеини од сурутка (емулгатор соја лецитин) протеини од млечни сурутки, изолиран протеин од сурутка од млеко, триглицерид со среден ланец (MCT во прав), 

Погодно за вегетаријанци.


per (100 g)per (60 g)
Energy1665 kJ999 kJ
398 kcal238 kcal
Fats10.6 g6.36 g
of which Saturates5.1 g3.06 g
of which MCT Oil4 g2.4 g
Carbohydrate38.3 g22.98 g
of which Sugars2.3 g1.38 g
Fibre6.5 g3.9 g
Protein (Dry Basis)38.4 g23.04 g
Salt0.90 g0.54 mg
BCAAs7.36 g4.41 mg
MCT (Medium Chain Triglycerides)5 g3 g
Amino Acidper (100 g)per (60 g)
Alanine1840 mg1104 mg
Arginine1370 mg822 mg
Aspartic Acid3520 mg2112 mg
Cysteine720 mg432 mg
Glutamic Acid/Glutamine6860 mg4116 mg
Glycine970 mg582 mg
Histidine *690 mg414 mg
Isoleucine * †1950 mg1170 mg
Leucine * †3360 mg2016 mg
Lysine *2630 mg1578 mg
Methionine *790 mg474 mg
Phenylalanine *1280 mg768 mg
Proline2000 mg1200 mg
Serine1830 mg1098 mg
Threonine *1990 mg1194 mg
Tryptophan *410 mg246 mg
Tyrosine950 mg570 mg
Valine * †2050 mg

1230 mg


Critical Organic Oats 3 kg. (50 дози)
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: Critical Organic Oats 3 kg. (50 дози)
  • Тежина: 3.00kg
Клуб цена: 2690 ден.
Редовна цена: 2890 ден.