CRITICAL MASS 6 kg - 100 дозерки

     

          

Нова формула со намален шеќер


Критикал Мас е просто кажано најдобриот и најодобрениот суплемент за зголемување на мускулната маса. Употребени се највисоките квалитетни сосотојки, кои се внимателно селектирани за својата можност да овозможат создавање на квалитетна ЧИСТА МУСКУЛНА МАСА овозможувајќи Ви непрекинато справување со дневниот внес на калории.

Нашата нова формула со намален шеќер содржи 42 грама од двата, спор и брз искористлив протеин во една доза вклучувајќи ISO-XP 95Веј Протеински Изолат.

Клучни придобивки

 • -        Нова форула со намалена количина на шеќер
 • -        Додадени ХМБ, Глутамин, Леуцина креатински матрикс
 • -        Креатин: го зголемува физичкиот перформанс во последователни кратки, високо-интензивни вежби
 • -        Додадени масти: ЦЛА МЦТ прав
 • -        Високо – калориски Протеински Јагледно хидратен шејк
 • -        Хром: допринесува за нормалниот марко-нутритивен метаболизам
 • -        Препорачано да се користи заедно со “IDRIVE” инсулинскиот придвижувач
 • -        ХАЛАЛ сертифициран производ

Во една доза од 150 гр.

 • 42  гр. Протеин
 • 75 гр. Јаглени хидрати
 • 566 калории
 • 5 гр. Креатин
 • 6 гр. Л Леуцин
 • 2 гр. ХМБ
 • 2.9 гр. шеќер !!!

Во едно пакување добивате  100 дозерки


Во една доза добивате:

 • Дигезим*
 • Лактоспор*
 • Кре-алкалин*
 • Хица
 •  Ала
 • Астрагин*

Тестирано за спортисти ... Маса ... Сила

Тежина: 6 кг.


ТЕСТИРАНО НА СПОРТИСТИ – ГМП

Секоја состојка во пакувањето поминува низ ригорозни безбедносни проверки и тестирања за забранети супстанци и се произведуваат под мониториран надзор. Потоа финалните производи се произведени и спакувани по ISO 22000, BRC, GMP & Halal акредитирани лаборатории за да го обезбедиме највисокото ниво на сигурност дека нашите производи се сигурни и спортистите може да ги користат.

Препорачан дневен внес: измешајте 2.5 дозерки (150 гр.) во 500 мл. вода или безмасно млеко и измешајте го добро со помош на шејкер.

Конзумирајте една доза дневно .

 

Критикал мас е јаг.хидратен густ шејк и иделано се совпаѓа со употреба заедно со APPLIEDN NUTRITION GDA (агент за отстранување на гликозата) “IDRIVE” инсулинскиот придвижувач.

Дозерките се вклучени во пакувањето, но се препорачуваат прецизни инструменти за мерење.

Предупредувања: Во консултација со матичен лекар доколку сте под 18 години, бремени или сте доилка или доколку имате било какви сомнителни медеицински состојби или користите лекови.  Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не го употребувате ако сте трудни или се лечите. Разновидна и балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Држете го вон дофат од деца. За алергените видете во делот на составот.

Рок на употреба: за рокот на употреба видете на дното од кантата.

Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Порција  1 доза (150 гр.)

NUTRITIONAL INFORMATION

 per serving (150 g)per (100 g)*RI %
Energy2367 kJ / 566 kcal1578 kJ / 377 kcal 
Fat10 g6.7 g 
of which Saturates2.1 g1.4 g 
Carbohydrate74.7 g49.8 g 
of which Sugars2.9 g1.9 g 
Fiber4.6 g3.1 g 
Protein42 g28 g 
Salt Equivalent0.27 g0.18 g 
Sodium0.1 g0.07 g 
Creatine Matrix5 g3.3 g 
of which Monohydrate3 g2 g 
of which Kre-Alkalyn®2 g1.33 g 
L-Leucine5 g3.3 g 
Glutamine Peptides5 g3.3 g 
HMB2 g1.33 g 
HICA (Leucic Acid)0.5 g0.33 g 
ALA (Alpha Lipoic Acid)250 mg166.6 mg 
AstraGin®45 mg30 mg 
DigeZyme®40 mg27 mg 
Pterostilbene15 mg10 mg 
Chromium0.1 mg0.066 mg2500
LactoSpore®100,000,000 spores67,000,000 spores 

CRITICAL MASS 6 kg - 100 дозерки

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

 • Прегледи: 172
 • Производител: Applied Nutrition
 • Код на продуктот: CRITICAL MASS 6 kg - 100 дозерки
 • Достапност: На залиха
 • 3.990 ден.

Ознаки: протеин, гејнер, мускулна маса

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD 100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...