НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

A.B.E. All Black Everything

A.B.E. All Black Everything
A.B.E. All Black Everything
Hot -13 %
A.B.E. All Black Everything
A.B.E. All Black Everything

   


Предупредување... премногу моќен да не се прекорачува 1 доза !!!


  • 4г Цитрулин
  • 3.25мг креатин
  • 2г бета аланин
  • 100мг теакрин
  • Б3/Б12 витамини


Тестирано за спортисти

Тежина: 315г.

Во едно пакување добивате 30 дози


Природен вкус и бои

 

АБЕ е уникатна мешавина од здрави, одбрани активни состојки кои допринесуваат за зголемување на физичкиот перформанс, намалување на заморот, го подобрува фокусот или севкупно го максимизира потенцијалот на Вашето тело.

Клучни придобивки

-        Креатинот го зголемува физичкиот перформанс за време на високо интензивни вежби

-        Ниацинот придонесува за намалување на замор

-        Витамин Б12 придонесува за формација на црвените крвни клетки

-        Додатни витамини Б3 и Б12

-        Тестирано за спортисти и Халал сертифициран продукт

 

ТЕСТИРАНО НА СПОРТИСТИ – ГМП

Секоја состојка во пакувањето поминува низ ригорозни безбедносни проверки и тестирања за забранети супстанци и се произведуваат под мониториран надзор. Потоа финалните производи се произведени и спакувани по ISO 22000, BRC, GMP & Halal акредитирани лаборатории за да го обезбедиме највисокото ниво на сигурност дека нашите производи се сигурни и спортистите може да ги користат.

Препорачан дневен внес: Измешајте 1 порција 10.5г со 250мл вода и испијте ја 15 минути пред тренинг.

 

Предупредувања: Консултирајте се со квалифициран професионалец за здравство пред да го користите овој продукт доколку сте под 18 години, бремена или доите или доколу имате некакви здравствени проблеми. Содржи кофеин (200мг во доза). Овој продукт не реба да се користи со кофеин и стимуалнси од други извори. Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на ладно и суво место, подалеку од дофат на децаа.

Рок на употреба: за рокот на употреба видете на дното од кантата.

 

Порција  1 доза (10,5 гр.)

Порции во пакувањето  30

Количина во                              100г                          порција        

Енергија                              10кцал/41кЈ                1кцал/4кЈ

Масти                                        0г                                     0г

Јаглехидрати                            0г                                     0г

Од кои шеќери                          0г                                     0г

Влакна                                      0г                                     0г

Протеин                                    0г                                     0г

Сол                                            3.038г                                319мг

Цитрулин Малат 2:1                 38.09г                              4г           

Креатин монохидрат                30.95г                              3.25г

Бета Аланин                             19.04г                              2г

Таурин                                      1.90г                                200мг

Кофеин                                     1.90г                                200мг

ТеаКрин                                    952мг                               100мг

Витамин Б3                              171.4мг                            18мг

Витамин Б16                             238мцг                             25мцг

A.B.E. All Black Everything
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: A.B.E. All Black Everything
Клуб цена: 1290 ден.
Редовна цена: 1490 ден.