НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION

VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
-8 %
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION

Создадени во соработка со големиот боксерски шампион Василиј Ломаченко.

Уникатна серија  „Лома“ е идеален избор за искусни боксери или почетници кои бараат производ што нуди удобност, заштита и долговечност.

 

Ракавиците изработени од подлога со тројна густина обезбедуваат оптимална заштита за вашите раце, особено за зглобот. Ракавиците со потпис ЛОМА се погодни за многу различни сценарија во боксот; техничка работа на фокусери, работа на вреќа, спаринг…

 

Со совршено избалансирано полнење, овие боксерски ракавици се моделирани за да се олесни правилното затворање на тупаницата во моментот на удар, суштински атрибут и услов за долги тренинзи  со намалувањето на заморот. Со минимизирање на напорот за контракција на раката, брзината и изведувањето на секој удар.

 

Друга предност, дланките се обезбедени со „влошки“ на амортизирање кои помагаат во апсорпцијата на влијанието за време на интензивниот тренинг.

 

Дупките за вентилација поставени на дланката и во внатрешноста на палецот овозможуваат термичка регулатива погодна за долги интензивни вежби.

 

Дизајнот „хај-тек“ (прекар на Ломаченко) е во првите редови на концепцијата на оваа ракавица. Користење на пиксели шема за создавање модерна и стилска ракавица. Оваа ракавица Лома е дизајнирана да трае, со засилени споеви и синтетички слој со висока отпорност. Способен за повеќекратни тренинзи на тренинзи неделно.


ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

100% висок квалитет

Тројна густина за оптимална апсорпција на шок

Микро-перфорирана обвивка за оптимална вентилација

Подлога на дланките за зголемена апсорпција на шок

Прикачен палец за дополнителна заштита од повреди

Засилени споеви за дополнителна издржливост

Големо затворање на Velcro за подобрена поддршка

Лого на Venum

Бренд: Venum

Тежина: 0,900000SKU:

ВЕНУМ-03942-405

 

Ракавицата е исто така многу разноврсна и може да се користи за Западен бокс, Муај Тајландски бокс, Кик-бокс или фитнес.

VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: VENUM ORIGINS BOXING GLOVES LOMA EDITION
Клуб цена: 4550 ден.
Редовна цена: 4960 ден.