НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

SHIN PROTECTORS CAMO

SHIN PROTECTORS CAMO
SHIN PROTECTORS CAMO
-20 %
SHIN PROTECTORS CAMO
SHIN PROTECTORS CAMO

THORN + fit Штитниците за нозе се изградени со издржлив 5мм неопрен, со добра вентилација на материјалот  и еластична целосна печатена ткаенина на задната страна.

Тие нудат крајна заштита на Вашите нозе при скокање на кутија, качување по јаже, чучњеви, преклони итн... Тие се лесни, малку компресивни и лесни за облекување.

Нозете Ви се добро заштитени и сега можете да се концентрирате на Вашиот тренинг.

Области на употреба

- функционален тренинг

- кревање тегови

- олимписко кревање тегови, кревање тегови

Карактеристики

 • Погоден за  чучњеви, скокање во кутија, искачувања со јаже, исфрлања итн...
 • Траен неопрен од 5мм на предната страна за дополнителна удобност
 • Еластична целосна печатена ткаенина од задниот дел
 • YKK патент на задниот дел
 • Идеално прилепени за ногата за поголема заштита
 • Силиконски држачи за да го задржи штитникот во место
 • Се продаваат во пар

Големини:

 • S / M (должина: 35см, горно коло: 30 см)
 • L / XL (должина: 40см, горно коло: 34см)
SHIN PROTECTORS CAMO
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: SHIN PROTECTORS CAMO
Клуб цена: 1190 ден.
Редовна цена: 1490 ден.