НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES 3 kg.

SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES 3 kg.
SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES 3 kg.
На залиха
SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES 3 kg.
SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES 3 kg.
 • Пробајте ги  новите овесни протеински палачинки од FA Food!
 • 24 грама Протеин во една доза!
 • 3.6 грама влакна!
 • Вкусни и хранливи!
 • Брза и здрава алтернатива за нормален оброк!
 • Лесен за подготовка и конзумирање!
 • SO GOOD! ПРОТЕИН Протеински палачинки направени од овес, брашно од овес, сурутка, протеин од сурутка и протеин од јајце, како и други природни хранливи материи (како замрзнато овошје).
 • 40 дози во едно пакување.

Овесните снегулки се многу хранливи и здрави. Тие содржат високо квалитетни јагленохидрати, растителни протеини, незаситени масти и витамини Б1, Б6 и Е, цинк, железо и калциум. Во споредба со другите житарици, овесните снегулки содржат најмногу нерастворливи влакна кои го намалуваат нивото на "лош" холестерол LDL и ги чистат крвните садови. Овесните житарици содржат околу 30% влакна. Единствена вредност доаѓа од специјалната бета-глуканска фракција која не е растворлива во вода.

SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES се збогатени со протеини од сурутка и јајца. Покрај тоа, ние исто така користевме суво овошје, кое е совршен извор на витамини, минерали и антиоксиданти. Антиоксидансите се неопходни за да се фатат и неутрализираат малициозни слободни радикали.

SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES не содржи аспартам!

SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES може да се јаде како појадок, вечера или секогаш кога ви е потребен потполно нутритивен оброк, на пример по тренингот. Тие можат да се служат топло или студено, лесно можат да се носат со вас на работа, училиште или патување. Ако сте спортист или активно лице, нашите протеински палачинки ќе ви бидат извор на протеински јагленохидрати и други хранливи материи каде и да одите и кога ви се потребни. Тие се здрави, лесни и со малку калории, па затоа се совршени за диета. Тие се богати со протеини, со ниски калории и со часови ќе го задоволат вашиот глад, благодарение на сите влакна. Сега ви требаат само неколку минути за да подготвите полна плоча со вкусни и хранливи палачинки.

ОД SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES СЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ ЗА СИТЕ КОИ СЕ ГРИЖАТ ЗА ЗДРАВИОТ ЖИВОТЕН СТИЛ!


Како понатаму да ја зголемите хранливата вредност и вкусот на овесни палачинки:

Покријте ги со природен мед или путер од кикирики

Прелиј те  ги со јаворов сируп, овошен мус или природен јогурт

Додадете свежо овошје (јагоди, малини, боровинки), темно чоколадо или ореви и бадеми.

NUTRITION FACTS
Serving Size: 3 scoops (75g)
Servings per container: 13 (1 kg), 40 (3 kg)
Nutrition declaration100 g75 g
Energy1617 kJ / 383 kcal1212 kJ / 287 kcal
Fat7,7 g5,8 g
of which saturates3,2 g2,4 g
Carbohydrate45,0 g33,7 g
of which sugars10,5 g7,9 g
Fibre4,8 g3,6 g
Protein31,1 g23,3 g
Salt3,0 g2,2 g


SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES 3 kg.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: SO GOOD!® PROTEIN PANCAKES 3 kg.
 • Тежина: 1.00kg
1290 ден.