НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

LEVRO GOLD WHEY PROTEIN 2 kg. (промо цена 2890)

LEVRO GOLD WHEY PROTEIN 2 kg. (промо цена 2890)
LEVRO GOLD WHEY PROTEIN 2 kg. (промо цена 2890)
Ново НАСКОРО
LEVRO GOLD WHEY PROTEIN 2 kg. (промо цена 2890)
LEVRO GOLD WHEY PROTEIN 2 kg. (промо цена 2890)

83% Протеин     66 Порции         Без глутен          Без соја

 •         Гради чиста мускулна маса
 •         Го убрзува мускулниот опоравок
 •         100% чист протеин од сурутка

Во една доза добивате неверојатни:

 • Протеин 25г ВПЦ 
 • 5,5г БЦАА          
 • 4,6г Глутамин  
 • Јаглени хидрати 1,4г шеќери 
 • Енергија 123кал
 • Тестирано за спортисти

Нето тежина 2кг

Препорачлива доза

Измешајте една мерица прав (30гг) со 200-250мл ладна вода или млеко. Испијте една порција пред или веднаш после вашиот тренинг.

 

Нутритивни информации

Порција 1 мерица (30г)

Порции во пакувањето 66

Нутритивна вредност                                                    100г                                 30г

Енергија                                                                  1740кЈ/411кцал                       522кЈ/123кцал

Масти                                                                                  6,0г                                  1,8г

Од кои заситени                                                              4,1г                                  1,23г

Јагленохидрати                                                                6,0г                                  1,8г

Од кои шеќери                                                                4,6г                                  1,4г

Протеин                                                                            83,3г                                 25г

Сол                                                                                       0,5г                                  0.15г

Профил на амино киселини во                                  100г

Л-Леуцин                                                                         10,75г

Л-Исолеуцин                                                                   5,56г

Л-валин                                                                             5,46г

Вкупно Бцаа                                                                    21,77г

Л-Аспартамска киселина                                           12,76г

Л-глутамична киселина                                              18,57г

Л-серин                                                                             5,82г

Глицин                                                                               1,89г

Л-Хистидин                                                                      1,65г

Л-Аргинин                                                                        2,12г

Л-Треонин                                                                        8,02г

Л-Аланин                                                                          5,90г

Л-Пролин                                                                          6,51г

Л-Тирозин                                                                        3,31г

Л-Метионин                                                                    2,69г

Л-Фенилаланин                                                              3,38г

Л-Лизин                                                                            10,07г

Л-Триптофан                                                                   2,18г

 

Направено во ЕВРОПСКА УнИЈА за:

Levrone Global LLC. PO BOX 637, Hanover MD. 21076 U.S.A

Дистрибуирано од:

Fitness Authority Sp. Z o.o. ul Konna 40, 80-174 Otomin, Poland 

Увозник за Македонија  Д СТРОНГЕСТ ШОП

LEVRO GOLD WHEY PROTEIN 2 kg. (промо цена 2890)
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: НАСКОРО
 • Име на продуктот: LEVRO GOLD WHEY PROTEIN
2890 ден.