НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Sex Bomb For Him 90g (60 Servings)

Sex Bomb For Him 90g (60 Servings)
Hot -13 %
 • Засилувач на машкото либидо
 • За Мажи
 • Сексуален активатор
 • Тестирано за спортисти
 • Порции 60
 • 120 капсули
 • Веге капсули
 • Нето тежина 90г

Додаток во исхраната. Секс бомб е активен засилувач на либидото на мажите кој креаира побрза сексуална возбуда, појака чуствителност преку подобрен крвоток.

Главни бенефити

 •          Го подобрува машкото сексуално здравје
 •          Зајакнување на сексуалниот нагон
 •          Растителна обвивка прилагодена за потрошувачите со диетални, религиозни или културни ограничувања
 •          Халал сертифициран производ

Порција : 2 капсули – Порции во пакувањето: 60               во 2 Капсули

 • Л-Аргинин                                                                        210мг
 • Мака во прав (Мака екстракт 10:1)                        200мг
 • Ашваганда екстракт                                                   200мг
 • Фенугрек (60% сапонии)                                            105мг
 • Трибулус терестрис во прав (95% сапонии)      100мг
 • Екстракт од коприва                                                   85мг
 • Екстракт од женшен (10:1)                                        75мг
 • Екстракт од ѓумбир                                                     75мг
 • Какао екстракт                                                             50мг
 • Екстракт од семе од целер (прав)                         25мг
 • синдрис на корпицепс                                              25мг
 • Кверцетин                                                                      25мг
 • Дамиана екстракт (лист)                                          25мг
 • Витамин Б3 (Никотинамид)                                   16мг      100% РВ*

 

Други состојки: Растителна обвивка на капсула (Хидроксипропил Метилцелулоза), агенс против стврднување (растителен магнезиум стерат, силикон диоксид)

 

Внимание: Проверете со сертифициран професионалец за здравје пред да го употребувате овој продукт доколку сте под 18 години, бремени или доите бебе или ако имате некакви проблеми со вашете здравје и користите лекови. Да не се користи како замена на разновидна диета и здрав начин на живот. Да се чува на ладно и суво место и подалеку од деца. Да не се прекорачува дневната доза.

Секој производ е тестиран од банирани субстанци под програмата на Информ-Спорт. Производите одат по ригорозно тестирање во ИСО 22000, БРГ, ГМП и Халал акредитирана лабараторија за да придонесат високо ниво на сигурност за користење од страна на спортистите.

Произведено во ЕУ: Applied Nutrition LTD , Webber Estate, Knowsley, L33, 7 SQ (UK)

Увозник за РМ: “Д Строгнест Шоп”, ул: “Сава Ковачевиќ” 6/47 Скопје

Sex Bomb For Him 90g (60 Servings)
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: Sex Bomb For Him 90g (60 Servings)
Клуб цена: 1290 ден.
Редовна цена: 1490 ден.