НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Critical Greens 250g

Critical Greens 250g
Critical Greens 250g
Ново
Critical Greens 250g
Critical Greens 250g
 • Вашиот дневен нутритивен засилувач
 • Без филери         
 • без засладувачи           
 • 17 состојки
 • Тестирано за спортисти
 • Тежина: 250г.
 • Во едно пакување добивате 50 дози
 • Без вкус

 

Критикал ГРИНС има 17 супер-зелени екстракти вклучувајќи брокула, целер, спањак, пченица и кејл во прав – да ги внесете зеленчиците на супер практичен начин. Нашиот критикал бленд може да се додаде во вашиот протеински шејк, овошно смути или може да се измеша со вода за свеж природен вкус.

Клучни придобивки

 • -        Улитимативен микс од зеленчуци
 • -        Се користи во врска со вашиот “пет на ден”
 • -        17 супер зеленчуци
 • -        Свеж и природен вкус
 • -        Халал сертифициран продукт

ТЕСТИРАНО НА СПОРТИСТИ – ГМП

Секоја состојка во пакувањето поминува низ ригорозни безбедносни проверки и тестирања за забранети супстанци и се произведуваат под мониториран надзор. Потоа финалните производи се произведени и спакувани по ISO 22000, BRC, GMP & Halal акредитирани лаборатории за да го обезбедиме највисокото ниво на сигурност дека нашите производи се сигурни и спортистите може да ги користат.

Препорачан дневен внес: Измешајте една мерица (5г) со 250мл вода, сок или вашето омилено смути. Препорачливо конзумирање од 1 порција на ден.

Мериците се само проценка, препорачлива е вага за храна.

Предупредувања: Консултирајте се со лекар пред да го користите овој продукт доколку сте под 18 години, бремени или доите или доколу имате некакви здравствени проблеми или сте на некоја терапија или ОТЦ лекови.. Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Да се чува на ладно и суво место, подалеку од дофат на децаа. Да не се пречекорува препишаниот дневен внес.

Рок на употреба: за рокот на употреба видете на дното од кантата.

 

Порција  1 доза (р.)

Порции во пакувањето  50

Количина во                             5г                                     100г        

Енергија                              11кцал/47кЈ                227кцал/948кЈ

Масти                                        0.15г                                3г

Од кои заситени                       0г                                    0.09г

Јаглехидрати                            0.3г                                 6г

Од кои шеќери                          0г                                    0г

Протеин                                    2.2г                                  44г

Сол                                            0г                                     0г      

Грашок во прав                       1960мг                            39г

Спирулина во прав                 700мг                              14г

Луцерка во прав                      300мг                               6г

Јачмен во прав                        300мг                               6г

Пченица                                    300мг                               6г

Кејл во прав                             200мг                               4г

Спањак во прав                       200мг                               4г

Брокула                                    130мг                               2.6г

Ватеркрес                                 130мг                               2.6г

Магданос                                  130мг                               2.6г

Целер                                        130мг                               2.6г

Морков во прав                        130мг                               2.6г

Корен од ѓумбир                      100мг                               2г

Цвекло во прав                        100мг                               2г

Зеле од луцерка                       80мг                                 1.6г

Зелен чај                                   80мг                                 1.6г

Бета Каротен                            30мг                                 0.5г                       

Состав: грашок во прав, спирулина во прав, луцерка во прав, јачмен во прав, пченица, кејл во прав, спањак во прав, брокула, ватеркрес, магданос, целер, морков во прав, корен од ѓумбир, цвекло во прав, зеле од луцерка, зелен чај, бета каротен.

Алергени: ве молиме прочитајте ги болдираните состојки.

Може да содржи: јатки, млеко, глутен, јајца, соја и кикирики.

Произведено во ЕУ: Applied Nutrition LTD , Webber Estate, Knowsley, L33, 7 SQ (UK)

Увозник за РМ: Д Строгнест Шоп, ул: Сава Ковачевиќ 6/47 Скопје

 

Critical Greens 250g
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: Critical Greens 250g
1290 ден.