НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

ANABOLIC MASS 3 kg. (нова формула)

ANABOLIC MASS 3 kg. (нова формула)
ANABOLIC MASS 3 kg. (нова формула)
Hot -17 %
ANABOLIC MASS 3 kg. (нова формула)
ANABOLIC MASS 3 kg. (нова формула)

ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KEVIN LEVRONE!!!

НОВА ФОРМУЛА со 8 СОСТОЈКИ во една доза за побрзо градење на МУСКУЛНА МАСА

- Про гејенер за градба на мускулите

- Асистира во градење на чиста мускулна маса

- Збогатен со креатин

- Тестосерон буст формула

- KEVIN LEVRONE ANABOLIC BLACK LINE

- Анаболик мас стимулаторски бленд

Тежина: 3 кг.

Создаден од легендата

Во еден дневен сервинг добивате НЕВЕРОЈАТНИ 8 СОСТОЈКИ:

 •         144 грама протеин
 •           10800 мг. Таурин
 •           5616 мг. ДАА
 •           5400 мг. ХМБ
 •            5400 Креатин Монохидрат
 •           3600 Л Аргинин
 •           1800 мл. Л Орнитин
 •         1080 мг Фенугрек

Тежина: 3 кг.

Порција  2 дозерки (120 гр.)

Порции во пакувањето  25

Количина во                                        100 гр.             120 гр.         300 гр.

Енергија                                                 1492 кЈ/           1852 кЈ/        5464 кЈ/

                                                                 365кцал          438кцал       1288кцал

Масти                                                       2.6 гр.              3.1 гр.           6.3 гр.

          Од кои заситени                           1.6 гр.              1.9 гр.           5.7 гр.

Јаглени хидрати                                     45 гр.               54 гр.          162 гр.

          Од кои шеќери                              10 гр.               12 гр.          36 гр.

Влакна                                                       1 гр.                 1.2 гр.         3.6 гр.

Протеини                                                   40 гр.               48 гр.          144 гр.

Сол                                                             0.1 гр.             0.12 гр.        0.36 гр.

                                АНАБОЛИК МАС СТИМУЛАТОР МИКС

Таурин                                                        3000 мг.            3600 мг.       10800 мг.

Д Аспартамска киселина                        1560 мг.            1872 мг.       5616 гр.

Калциум б хидрокси б метилбутрат     1500 мг.             1800 мг.       5400 гр.

Креатин Монохидрат                               1500 мг.             1800 мг.      5400 мг.

              Од кои креатин                                                                           4980 мг.

Л Аргинин                                                  1000 мг.             1200 мг.     3600 мг.

Л Орнитин                                                  500 мг.                600 мг.       1800 гр.

Фенугрек екстракт                                    300 мг.                360 мг.       1080 мг.

НРВ – хранлива референтна вредност

Формулирано и произведено во ЕУ за: Levrone Global LLC, PoBox 637, Hanover MD, 21076 USA

Производител: FITNESS AUTHORITY Sp.z.o.o.   ul. Konna 40, 80 – 174, Otomin, Poland

Увозник за РМ: Д Строгнест Шоп

АНАБОЛИК МАС е единствениот вистински избор за секој спортист, научно формулиран за зголемување на мускулите и се препорачува за поединци кои сакаат да ги поминат сопствените максимуми!

АНАБОЛИК МАС не е наменет за оние кои финишираат последни! АНАБОЛИК МАС е наменета за алфа, лицата кои се секогаш фокусирани на успех и се движат кон своите цели. Големината е важна и знаеме дека сте во потрага за да ја добиете. Затоа создадовме АНАБОЛИК МАС - супериорна формула, подобрена со докажани анаболни возачи и тест-бустери за брза масовна добивка и сила!

Со секоја порција на оваа моќна анаболична формула, ќе го поттикнете Вашето тело со 48 грама ПРОТЕИНСКИ КОМПЛЕКС и 54 ГРАМА ЈАГЛЕНОХИДРАТЕН КОМПЛЕКС  што го прави овој Premium Mass Gainer УНИКАТЕН!!!

Четири различни извори на протеини вклучени во протеинскиот комплекс:

-          Концентрат на whey протеин (Carbelac®),

-          Изолати на протеини од сурутка (Isolac®),

-          Хидролизиран изолат на протеин од сурутка (Optipep®)

-          Хидролизиран казеин (PeptoPro®)

го стимулира растот на мускулните клетки, ја зголемува синтезата на протеини и помага во борбата против микро-оштетувања после вежбање.

Овој ултимативен гајнер дополнително ќе го поттикне Вашето тело со соодветни количини на :

-          ДАА;

-          екстракт од Fenugreek;

-          Л АРГИНИН;

-          Л ОРНИТИН;

-          ХМБ;

-          КРЕАТИН МОНОХИДРАТ и

-          ТАУРИН.

Анаболик Мас, нова генерација на гејнер. Гејнер за маса во прав за подготовка на хранлив протеин и јагленохидратен анпиток збогатен со креатин. Создаден за возрасните кои практикуваат вежби со висок интензитет. Креатинот го подобрува физичкиот перформанс во последователни, краткотрајни тренинзи со висок интензитет, позитивни ефекти се добиваат со дневен внес од 3г креатин.

Состав: протеински комплекс (веј протеин концентрат Карбелак (од млеко), њхеѕ протеин изолат Изолак (од млеко), хидролизиран веј протеин изолат Оптипеп (од млеко), хидролизиран казеин ПептиПро (од млеко), јаглено-хидратен комплекс (малтодекстрин, глукоза), какао, Д аспартамска киселина ДАА, калциум Б хидрокси – Б метулбутрат (Ца ХМБ), креатин монохидрат, Л Аргинин, Л орнитин, фенугрек екстракт (тригонела фоенум граецум л,)згуснувач (ксанатан гума), концентрат од црвена репка 7,10,вкусови, какао 12,13, инстант кафе 14, бои (Е150 ц 1,2,3,11, Е160а 3,4, Е141 9).

Препорачан дневен внес: Измешајте две дозерки од прашокот (120 гр.) во 250 мл. вода 3 пати на ден (еднаш веднаш по тренингот, два пати помеѓу оброците).

Препознатливита Леврон серија е револуционарен спортски суплементен бренд создаден од мене, Кевин Леврони. Тоа што ја прави оваа серија карактеристична во пазар заситен со суплементарни линии е оптималниот квалитет и ригорозната наука која стои зад секој од моите суплементи. Јас го сакам боди билдингот и сум силно мотивиран да им помогнам на луѓето да постигнат одлични резултати. Јас бев инспириран од најдобрите и тоа ме донесе на врвот на професионалниот боди билдинг. До денес, можам да кажам дека официјално го имам најдобриот севкупен резултат во спортот на професионалниот боди билдинг. Беше само прашање на време кога ќе ја споделам мојата мудрост и страст спрема физичката трансформација со луѓето. Препознатливата серија на Кевин Леврон конечно е тука, и јас гордо го предавам факелот на било кој кој сака да се натпреварува и да освојува во спортот на боди билдингот.


CARBELAC®

Концентрат на протеин од сурутка WPC, најуниверзален протеин во однос на времето на аплицирање и времетраење на апсорпцијата. Потребно е малку подолго време за апсолутно варење кое е 2-3 часа и малку подолго време за да го започне процесот на дигестија, што е околу 30 минути по потрошувачката. Тоа е основниот градежен материјал за вашите мускули кои ги штитат анаболните процеси во вашето тело.

 

ISOLAC®

 

Изолатот WPI протеин од сурутка, кој е протеинска фракција на протеин од сурутка, подложен на микро и ултрафилтрација, што овозможува добивање на највисок степен на протеинска концентрација во производ (над 90%). Таа има највисока содржина на амино киселини со разгранет ланец BCAA која не е помала од 25 g на 100 g! Покрај тоа, не содржи никакви јаглехидрати и масти. Во комбинација со Optipep®, тоа влијае на зголемениот инсулински одговор на човечкото тело по нејзината потрошувачка. Whey изолат, исто како и хидролизатот на сурутка, е дел што треба да се консумира веднаш по будењето или веднаш по тренингот поради неговата брза апсорпција. Двете фракции, WPI и WPH се надополнуваат меѓусебно каде што времето на ап

ANABOLIC MASS 3 kg. (нова формула)
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: ANABOLIC MASS 3 kg. (нова формула)
 • Тежина: 3.00kg
Клуб цена: 1990 ден.
Редовна цена: 2390 ден.