НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

BAD ASS FLEX

BAD ASS FLEX
BAD ASS FLEX
BAD ASS FLEX
-22 %
BAD ASS FLEX
BAD ASS FLEX
BAD ASS FLEX

Напредна формула за рскавици

Природни екстракти од билки

18 активни состојки

 • 3640мг  Комплекс за градење на рскавица
 • 2110мг  Комплекс за подмачкување на рскавица
 • 1233мг Комплекс од витамини и минерали
 • 856мг комплекс за поддршка на рскавица

44 кесички (дневна доза - доволно за 44 дневна употреба)

Нето тежина     643,1г

Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на коските и 'рскавиците. Цинк, витамин Д, манган и магнезиум придонесуваат за одржување на коските. Манганот придонесува за нормално формирање на сврзното ткиво. 

Порција 1 кесички

Порции во пакувањето 44

Количина во                                                                                        1 кесичка

Комплекс за градење рскавица

 • Глукозамин хидрохлорид (од кој глукозамин)        1440мг (1195мг)
 • Хондриотин сулфат                                                              1200мг
 • Метилсулфионилметан (МСМ)                                         1000мг 

Комплекс за подмачкување рскавици                                                                                        

 • Масло од ленено семе (50% линолеиска киселина) 1000мг (500мг)
 • Хидролизиран говедски протеин                                    1100мг
 • Хијалуронска киселина                                                        10мг 

Комплекс за поддршка на рскавицата

 • Корен од ѓумбир                                                                       200мг
 • Екстракт од корен од куркума  (95% куркумин)          289,5мг (275мг)
 • Екстракт од Босвелиа ресин (60% босвелија кис.)      100мг (60мг)
 • Кверцетин                                                                                   75мг 

Комплекс од витамини и минерали

 • Калциум                                                                                       500мг (63% НРВ)
 • Витамин Ц                                                                                   500мг (625% НРВ)
 • Магнезиум                                                                                  150мг (40% НРВ)
 • Цинк                                                                                              15мг (150% НРВ)
 • Манган                                                                                         1мг (50% НРВ)
 • Селен                                                                                             100 уг  (182% НРВ)
 • Витамин Д                                                                                   10 уг (200% НРВ)
 • Витамин Е                                                                                    66,7мг а-ТЕ (556% НРВ)

 

BAD ASS FLEX
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: BAD ASS FLEX
Клуб цена: 2090 ден.
Редовна цена: 2690 ден.
Ознаки: flex , bad , ass , флекс , зглобови , коски