НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Vegan Pro 450 gr.

Vegan Pro 450 gr.
Vegan Pro 450 gr.
Ново -17 %
Vegan Pro 450 gr.
Vegan Pro 450 gr.
 • Протеински изолат од соја
 • Протеински изолат од грашак
 • Протеин од кафен ориз
 • Протеински микс од растително потекло

Во 30 гр.  порција  

 • 25.3 гр. протеин  
 • 4.1 гр. БЦАА 
 • 1.9 гр. јаглехидрати
 • 108 кцал 
 • О гр. шеќер

Тестирано за атлети

Нето тежина 450 gr.

15 порции

Овој продукт е без глутен

Нова подобрен природен вкус & боја

 

Додаток во исхраната. Веган Про е перфектен Вегански Протеински микс комбинирајќи Протеински Изолат од соја, Протеински изолат од грашак и Протеин од Кафен Ориз за да Ви достави врвен квалитет на Вегански Протеински прав со вклучени Есенцијали Амино Киселини ЕАА и преку 25 грама на протеин во една доза.

Веган Про е добар избор за сите Вегани кои иммат потреба да го зголемат протеинскиот внес. Заедно со БЦАА Леуцин, Изолеуцин и Валин. Веган Про истотака може да помогне во зголемување и одржување на мускулната маса.

Главни бенефити

*Нова подобрена формула 

*Дневен протеински извор 

* Супериорен Амино-киселински профил 

* Повеќе од 25 грама во една доза 

* Погодна за Вегани & Вегетеријанци

* Ниска количина на масти и шеќери

* Халал сертифициран производ

Препорачан дневен внес: Измешај 1 мерица (30г) во 300 мл вода и измешајте го добро 10тина секунди, потоа оставете го да се сталожи. Мериците се по самопроценка, препорачлива е вага.

Нутритивни информации

Порција 1 мерица (30г) – Порции во пакувањето 70

                                                                        Во 100г                                                    во 30г

Енергија                                             1530.2кЈ/360.9кцал                               459кЈ/108.2кцал

Масти                                                              2.46г                                                          0.73г

Од кои заситени                                           0.82г                                                           0.24г

Јаглехидрати                                                6.44г                                                            1.93г

Од кои шеќери                                            0.36г                                                             0.10г

Влакна                                                           1.59г                                                              0.47г

Протеин                                                        84.38г                                                            25.31г

Сол                                                                 0г                                                                    0г


Произведено во ЕУ: Applied Nutrition LTD , Webber Estate, Knowsley, L33, 7 SQ (UK)

Увозник за РМ: Д Строгнест Шоп, ул: Сава Ковачевиќ 6/47 Скопје

Vegan Pro 450 gr.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: Vegan Pro 2.1kg
Клуб цена: 990 ден.
Редовна цена: 1190 ден.