НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

Super Immunity Booster 270 g

Super Immunity Booster 270 g
Super Immunity Booster 270 g
Ново -16 %
Super Immunity Booster 270 g
Super Immunity Booster 270 g

Составот на FA SUPER IMMUNITY Booster е прецизно подготвен состав од влакна, зеленчук, овошје и зачини кои се надалеку познати по нивниот вреден ефект врз имунитетот. Состојките што се користат во производот се природни извори на вредни активни состојки (како витамин Ц) со позитивен ефект врз состојбата и функционирањето на метаболизмот. Формулата на производот е целосно без бои, шеќер и адитиви за животни - додатокот е пријателски за вегани и вегетаријанци. Формулата е достапна како прашок без вкус и лесно растворлив, кој може да се користи како додаток на други препарати.

Кои се придобивките од FA SUPER IMMUNITY Booster?

 • Мешавина од зеленчук, овошје, зачини и влакна во еден производ - мултидимензионална поддршка за телото
 • Ацеролата е вреден извор на витамин Ц и многу антиоксиданси
 • Витаминот Ц има корисен ефект врз правилното функционирање на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес
 • Витаминот Ц го поддржува нормалното функционирање на нервниот систем и го намалува чувството на замор и умор
 • Витаминот Ц се обидува да го одржи нормалниот енергетски метаболизам
 • Био-компонентите пронајдени во лукот може да имаат значително влијание врз одржувањето на оптималното здравје
 • Растителните влакна се важни за составот на цревната микрофлора, имунолошката функција и гастроинтестиналната функција 

FA SUPER IMMUNITY Booster - придобивки

 •  Комбинира овошје, зеленчук, зачини и диетални влакна за формула со повеќе состојки и повеќеслојна поддршка
 •  Имунитет, заштита и виталност
 •  Производот е достапен како лесно растворлив прашок, што не предизвикува проблеми при подготовката
 •  Природен состав - без додадени бои или шеќери
 •  Висококвалитетни компоненти и формула без засилувачи на вкус
 •  Се препорачува за вегани и вегетаријанци
 •  Универзална соодветност-од постари лица, преку вежбачи за рекреација и слабеење до професионални спортисти
Super Immunity Booster 270 g
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: Super Immunity Booster 270 g
Клуб цена: 750 ден.
Редовна цена: 890 ден.