BAD ASS® WHEY 908 gr.

100% протеински концентрат од сурутка


Во една порција од 30 грама добивате:
- 23 гр. ПРОТЕИНИ!!!
- 5 ГР. БЦАА!!!
- 4 грама ГЛУТАМИН!!!
- 75 ПОРЦИИ!!!

Бед Ес Веј. Со засладувачи. Концентриран протеински прашок од сурутка за приготвување на високо протеински напиток. Бед Ес Веј е дизајниран за атлети и физички активните луѓе со зголемена потреба на протеини. Протеините помагаат во зголемување и одржување на мускулната маса.

Состав:Протеински концентрат од сурутка (од млеко), какао, вкусови, згуснувач (ксантин гума), сол, концентрат од црвена репка, боја (Е163), (Е141), (Е160а), регулатор на киселост (лимонска киселина), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К).

Начин на употреба: Измешајте една порција (30г), со 200мл млеко или вода. Испијте пред и веднаш после тренинг.

Предупредување:Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не употребувајте го ако сте трудни или доите. Балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Може да има житарки ( глутен), јајца, соја. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го на суво и ладно место, подалеку од сончеви зраци.

Вкусови:Сладолед од ванила, сладолед од црна рибизла, сладолед од јагода, сладолед од фстаци, бела чоколада-брусница, лимон-ананас, лимон чизкејк, чоколада, колачиња со крем, сладолед од малина.

Порција 30г

Порции во пакувањето  75

Нутритивни вредности                      100г                         30г

Енергија                                                    1512кџ                    455кџ

                                                                      1646кџ                    498кџ

Масти                                                          6,9г/7,6г                 2,1г/2,3г

 Од кои заситени                                    4,9г/5,3г                 1,5г/1,6г

Јаглехидрати                                            3,9г/4,3г                 1,2г/1,3г

 Од кои шеќери                                        3,9г/4,3г                 1,2г/1,3г

Протеини                                                   70г/76г                    21г/23г

Сол                                                                0,3/ 1,5г                  0,1г/0,5г

Амино киселински профил               100г                         30г                                        

Л-леуцин                                                    8г/8,7г                    2,4/2,6г

Л-исолеуцин                                            4,7г/5,1г                 1,4/1,5г

Л-валин                                                     4,6/5г                      1,4г/1,5г


Амино киселини со разгранети ланци     17,3г/18,8г            5,2г/5,6г

Л-аспартамска киселина                                 6,8г/7,4г                2,0г/2,2г

Л-глутаминска киселина                                10,3г/11,3г            3,1г/3,4г

Л-серин                                                                   3,7г/4г                    1,1г/1,2г

Глицин                                                                   1,5г/1,6                   0,4г/0,5г

Л-хистидин                                                          1,3г/1,5г                  0,4г

Л-аргинин                                                             2,5г/2,7г                  0,7г/0,8г

Л-треонин                                                             5,2г/5,6г                  1,5г/1,7г

Л-аланин                                                               3,7г/4,0г                  1,1г/1,2г

Л-пролин                                                               2,1г/2,3г                  0,6г/0,7г

Л-тирозин                                                             2,3г/2,5г                  0,7г/0,8г

Л-метионин                                                         1.6г/1,7г                  0,5г

Цистин                                                                   1,7г/1,9г                  0,5г/0,6г       

Л-фенилаланин                                                  2,5г/2,8г                  0,8г

Л-лизин                                                                 6,1г/6,6г                  1,8/2,0г

Л-триптофан                                                       1,1г/1,2г                  0,3/0,4г

Големина на кимоно
Состав 100% протеински концентрат од сурутка - 76 гр. ПРОТЕИНИ - 19 ГР. БЦАА - 30 ПОРЦИИ!!!

BAD ASS® WHEY 908 gr.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 5362
  • Производител: Fitness Authority
  • Код на продуктот: BAD ASS® WHEY 908 gr.
  • Достапност: На залиха
  • 1.590 ден.

Достапни Опции

Ознаки: FA, fitness authority, whey protein

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -8%
Гејм Чејнџер МасМоќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј ..
2.550 ден. 2.350 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...