Core Mass 3 kg. Fitness Authority

Порција: 4 дози ( 200г )

Нутритивна вредност во  100г           200г

Енергија                                   1596 кџ     3177кџ

Протеин                                    20г             40г

Јагленхидрати                        68г             136г 
од кои шеќери                       10г              20г

Влакна                                       2г                1г

Масти                                        2.5г              5г

(од кои заситени                 1,6г              3.2г

Сол                                             0.2г              0.5г

СОСТОЈКИ:

 Јагленхидрат комплекс 

- малтодекстрин

- глукоза

- пченкарен скроб Vitargo.

 Протеин комплекс 

- концентрат од млечен протеин

- концентрат од белковинска сурутка Carbelac

матеница

- изолат од протеинска сурутка Isolac

хидролизирана протеинска сурутка

- хидролизиран изолат од протеинска сурутка Optipep

 хидролизиран казеин PeptoPro.


Препорачана употреба: Измешајте 4 лажици од прашокот (200г) со 400мл вода или обезмастено млеко. Употребете ½ - 1 порција 45-75 минути пред вежбање и ½ - 1 порција веднаш после вежбање. Кога не вежбате користете една порција помеѓу оброци. Оваа формула е високо концентрирана и поради нејзината јачина, препорачливо е да земате ½ порција 2-4 пати на ден.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не користете ако сте алергични на било кои од соединенијата на производот. Соддржи млеко. Направено во фабрика која обработува соја, јајца, кикиритки, лешници и житни производи. Не користете ако сте трудни или боледувате. Чувајте го производот на суво и ладно место. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го од директни сончеви зраци.


Големина на кимоно
Состав Јагленхидрат комплекс - малтодекстрин - глукоза - пченкарен скроб Vitargo. Протеин комплекс - концентрат од млечен протеин - концентрат од белковинска сурутка Carbelac - матеница - изолат од протеинска сурутка Isolac - хидролизирана протеинска сурутка - хидролизиран изолат од протеинска сурутка Optipep - хидролизиран казеин PeptoPro.

Core Mass 3 kg. Fitness Authority

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 4810
  • Производител: Fitness Authority
  • Код на продуктот: Core Mass 3 kg. Fitness Authority
  • Достапност: На залиха
  • 1.850 ден.

Достапни Опции

Ознаки: Core Mass 3 kg., Fitness Authority, FA

GOLD STANDARD  100% WHEY 1.09 kg. -26%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
2.700 ден. 1.990 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

THE DOCTOR BOXING GLOVES GN050 Ново -19%
КАРАКТЕРИСТИКИЗатворање: врвкиДисциплини: бокс, кикбокс, муаи таиПол: унисексМатеријал:  говедс..
3.690 ден. 2.990 ден.

THE STRONGEST PUNISHER TEAM -25%
Маица со висок квалитет Материјал. 95% памук + 5 % ликра..
800 ден. 600 ден.

Venum Samurai Skull Rashguard - Long Sleeves - Black -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

LevroPump е моќен стимуланс создаден од  бета-аланин, аргинин и цитрулин - амино киселини кои ..
1.390 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Loading...
Loading...