Core Mass 3 kg. Fitness Authority

Порција: 4 дози ( 200г )

Нутритивна вредност во  100г           200г

Енергија                                   1596 кџ     3177кџ

Протеин                                    20г             40г

Јагленхидрати                        68г             136г 
од кои шеќери                       10г              20г

Влакна                                       2г                1г

Масти                                        2.5г              5г

(од кои заситени                 1,6г              3.2г

Сол                                             0.2г              0.5г

СОСТОЈКИ:

 Јагленхидрат комплекс 

- малтодекстрин

- глукоза

- пченкарен скроб Vitargo.

 Протеин комплекс 

- концентрат од млечен протеин

- концентрат од белковинска сурутка Carbelac

матеница

- изолат од протеинска сурутка Isolac

хидролизирана протеинска сурутка

- хидролизиран изолат од протеинска сурутка Optipep

 хидролизиран казеин PeptoPro.


Препорачана употреба: Измешајте 4 лажици од прашокот (200г) со 400мл вода или обезмастено млеко. Употребете ½ - 1 порција 45-75 минути пред вежбање и ½ - 1 порција веднаш после вежбање. Кога не вежбате користете една порција помеѓу оброци. Оваа формула е високо концентрирана и поради нејзината јачина, препорачливо е да земате ½ порција 2-4 пати на ден.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не користете ако сте алергични на било кои од соединенијата на производот. Соддржи млеко. Направено во фабрика која обработува соја, јајца, кикиритки, лешници и житни производи. Не користете ако сте трудни или боледувате. Чувајте го производот на суво и ладно место. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го од директни сончеви зраци.


Големина на кимоно
Состав Јагленхидрат комплекс - малтодекстрин - глукоза - пченкарен скроб Vitargo. Протеин комплекс - концентрат од млечен протеин - концентрат од белковинска сурутка Carbelac - матеница - изолат од протеинска сурутка Isolac - хидролизирана протеинска сурутка - хидролизиран изолат од протеинска сурутка Optipep - хидролизиран казеин PeptoPro.

Core Mass 3 kg. Fitness Authority

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 5297
  • Производител: Fitness Authority
  • Код на продуктот: Core Mass 3 kg. Fitness Authority
  • Достапност: На залиха
  • 1.850 ден.

Достапни Опции

Ознаки: Core Mass 3 kg., Fitness Authority, FA

BLOOD & GUTS - NEW ERA OF PRE WORKOUT -8%
- 6000 mg Citrulline Malate за експлозивно мускулнo пумпaње и подобрени перформанси- 5500 mg бета ал..
1.690 ден. 1.550 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

COMBAT PROTEIN POWDER 1.8kg -9%
Ги полни мускулиte и ги подобрува перформансите со саатиЛуѓето кои тренираат имаат потреба од с..
3.290 ден. 2.990 ден.

Game Changer Mass 3 kg. -8%
Гејм Чејнџер МасМоќен гејнер за мускулиВеј Протеин концентрат, веј протеин изолат, хидролизиран веј ..
2.550 ден. 2.350 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Loading...
Loading...