FA SO GOOD!® PRO NUTS путер од кикирки и протеински изолат 450 гр.

Соу Гуд путер од кикирики


100% кикиритки                450 грама


Природен путер од кикиритки направен од печени кикирики во комбинација со високо-квалитетен протеински изолат!!!


Состав:Печени кикиритки (100%)

Начин на употреба:Чувајте го на собна температура. Пред употреба промешајте. По отварање, конзумирајте во рок од 3 месеци.  Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачани. Содржи шеќери добиени по природен пат.


Нутритивни вредности во                 100г

Енергија                                                 569 кцал

Масти                                                      39.3 гр.

 Од кои заситени                                  9.2 гр.

Јаглехидрати                                         12.6 гр.

 Од кои шеќери                                     6.6 гр.

Влакна                                                    8.04 гр.

Протеини                                               37.1 гр.

Сол                                                           0,3 гр.

FA SO GOOD!® PRO NUTS путер од кикирки и протеински изолат 450 гр.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 2642
  • Производител: Fitness Authority
  • Код на продуктот: FA SO GOOD!® PRO NUTS 450 гр.
  • Достапност: На залиха
  • 750 ден.

Ознаки: путер од кикирики, протеини, веј протин, изолат, додаток во исхрана

GOLD STANDARD  100% WHEY 1.09 kg. -26%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
2.700 ден. 1.990 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

THE DOCTOR BOXING GLOVES GN050 Ново -19%
КАРАКТЕРИСТИКИЗатворање: врвкиДисциплини: бокс, кикбокс, муаи таиПол: унисексМатеријал:  говедс..
3.690 ден. 2.990 ден.

THE STRONGEST PUNISHER TEAM -25%
Маица со висок квалитет Материјал. 95% памук + 5 % ликра..
800 ден. 600 ден.

Venum Samurai Skull Rashguard - Long Sleeves - Black -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

LevroPump е моќен стимуланс создаден од  бета-аланин, аргинин и цитрулин - амино киселини кои ..
1.390 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Loading...
Loading...