Levro Mono

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан. Ги зголемува нивоата на фосфокреатин во мускулите за 20%. НЕВЕРОЈАТНИ 67 ДОЗИ ВО ЕДНО ПАКУВАЊЕ!!!

ЛевроМоно е најдобриот избор за оние кои сакаат да ја зголемат својата сила и мускулов волумен.

Растете со Кевин Леврон!

Истражувањана покажаа дека суплементацијата со оваа супстанца можат директно да влијаат во зголемување на максималната моќ и силовиот перформанс, тренинг со кој се карактеризира со висок анаеробен интензитет. ЛевроМоно исто содржи бета-глукан, кој според истражувањата од страна Универзитетот во Луисвил (САД), има позитивен ефект врз хуморалниот одговор и клеточниот имунолошки одговор.

ЛевроМоно е напреден диетален суплемент кој содржи креатин и бета-глукан и може да се користи од страна на секој спортист.

Од гледна точна на тренинг за сила, суплементацијата со креатин служи за зголемување на нивото на фосфокреатин во мускулите, кој директно ги зголемува енергетските резерви на во телото за време на интензивен тежински тренинг.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан. Ги зголемува нивоата на фосфокреатин во мускулите за 20%.

Истражувањана покажаа дека суплементацијата со оваа супстанца можат директно да влијаат во зголемување на максималната моќ и силовиот перформанс, тренинг со кој се карактеризира со висок анаеробен интензитет. ЛевроМоно исто содржи бета-глукан, кој според истражувањата од страна Универзитетот во Луисвил (САД), има позитивен ефект врз хуморалниот одговор и клеточниот имунолошки одговор.

Благодарение на суплементацијата со креатин, не само што можеме да ги зголемиме нивоата на фосфокреатин во мускулите, исто така можеме да имам влијание на активноста на сателитските клетки во мускулите. Истражувањата спроведени на Универзитетот во Копенхаген покажаа најголемо зголемување на мускулните влакна кај луѓето кои дигаа тегови и користеа креатинска суплементација истовремено.

ЛевроМоно е најдобриот избор за оние кои сакаат да ја зголемат својата сила и мускулов волумен.

Растете со Кевин Леврон!

[1]Michael A Conway, Joseph F Clark, CREATINE AND CREATINE PHOSPHATE SCIENTIFIC AND CLINICALPERSPECTIVES, Academic Press INC San Diego USA 1996, Section 1

[2]Stephen P. Bird, CREATINE SUPPLEMENTATION AND EXERCISE PERFORMANCE: A BRIEF REVIEW, Journal of Sports Science and Medicine (2003) 2, 123-132

[3]Vetvicka V. et al., Orally administered marine (1–>3)-beta-D-glucan Phycarine stimulates both humoral and cellular immunity. Int J Biol Macromol. 2007 Mar 10;40(4):291-8. Epub 2006 Aug 23

[4]Steen Olsen et al., Creatine supplementation augments the increase in satellite cell and myonuclei number in human skeletal muscle induced by strength training, The Journal of Physiology, 2006

Levro Mono

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 7721
  • Производител: Kevin Levrone Signature Series
  • Код на продуктот: Levro Mono
  • Достапност: На залиха
  • 690 ден.

Достапни Опции

Ознаки: Levro Mono, FA, Fitness Authority, creatine

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...