НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

VITA CORE Fitness Authority 90 caps.

VITA CORE Fitness Authority 90 caps.
VITA CORE Fitness Authority 90 caps.
Hot -13 %
VITA CORE Fitness Authority 90 caps.
VITA CORE Fitness Authority 90 caps.

Core Vita

Основа на секој суплементарен план!

Вита од ФА Кор линијата е избалансиран витамински и минерален продукт!

Комплетната формула ги покрива телесните потреби за есенцијални витамини минерали со 100% ПДВ. Витамините се кофактори во многу важни процеси во телото. Минералите се потребни за нормална мускулна контракција. Доколку вашата диета е осиромашена со хранливи материи и не ве снабдува со СИТЕ потребни витамини и минерали, тешко е да се замисли тренирањето без Вита. За жал, денеска најчесто конзумираме процесирана храна која е осиромашена во поглед на есенцијалните витамини и минерали. Недостаток на овие состојки го прави вашиот прогрес во теретаната бавен и често пати невозможен. Па затоа, за да ја изградите вашата фигура, не заборавајте на соодветна основа.

Додаток во исхраната. Витамински и минерален комплекс во капсули.

Состав:Дикалциум фосфат, сончогледово масло, желатински капсули (желатин, глицерин, хумектант (сорбитол), боја (Е140 (ии), Е171, Е172(ии)), прочистена вода), магнезиум оксид, Л-аскорбинска киселина, црн фумарат, емулгатор (соја лецитин), восок, натриум селенит, мешани токофероли, цинк оксид, никотинамид, калциум Д-пантотенат, манган сулфат, меден сулфат, пиродоксин хидрохлорид, рибофлавин, ретинил палмитат, тиамин мононитрат, цианокобаламин, птероилмоноглутамска киселина, хром (3) хлорид, холекалциферол, натриум молибдат ( молибденум (6), калиум јодид, Д-биотин.

Начин на употреба:Испијте 3 капсули дневно со храна или после оброк. Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана.

Предупредување: Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не употребувајте го ако сте трудни или доите. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го на суво и ладно место, подалеку од сончеви зраци.

Рокот на траење е втиснат на пакувањето.


NUTRITION FACTS
Daily serving: 3 tablets
Servings per packaging: 30
Amount per3 tablets (%NRV)
Vitamin A800 µg (100)
Vitamin D15 µg (300)
Vitamin E60 mg α-TE (500)
Vitamin C240 mg (300)
Vitamin B13,3 mg (300)
Vitamin B25,1 mg (364)
Niacin36 mg (225)
Vitamin B66 mg (429)
Folic Acid400 µg (200)
Vitamin B1218 µg (720)
Biotin150 µg (300)
Pantothenic Acid18 mg (300)
Calcium408 mg (51)
Phosphorus315 mg (45)
Magnesium180 mg (48)
Cooper3 mg (300)
Manganese2 mg (100)
Chromium120 µg (300)
Zinc10 mg (100)
Iodine100 µg (67)
Iron30 mg (214)

% NRV – Nutrient Reference Values

VITA CORE Fitness Authority 90 caps.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: VITA CORE Fitness Authority 90 caps.
Клуб цена: 690 ден.
Редовна цена: 790 ден.