НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

XTREME NAPALM® PRE-CONTEST

XTREME NAPALM® PRE-CONTEST
XTREME NAPALM® PRE-CONTEST
Hot -18 %
XTREME NAPALM® PRE-CONTEST
XTREME NAPALM® PRE-CONTEST

Овој моќен стимуланс:

- ја зголемува енергијата;

- ги подобрува фокусот и концентрацијата;

- го забрзува транспортот на хранливи материи и кислород;

- го подобрува пуферниот капацитет;

- ја намалува акумулацијата на млечна киселина;

- ги отстранува слободните радикали од активните мускули и осигурува соодветна хидратација.

Без додаток на шеќер.


Xtreme Napalm® е моќен и напреден стимуланс за пред тренинг. Дизајниран е специјално за најефективна подготовка за интезивен тренинг за сила и кондиција. Xtreme Napalm® започнува да има ефект само неколку минути по внесувњето на првата доза и дава силно чувство на активација на сите телесни ткива.

Аргининот и бета-аланинот внесени од  Xtreme NO-Volumizing Complex го подобруваат ослободувањето на азотниот оксид од епителното ткиво кое ги шири крвните садови и ја го забрзуваат транспортот на хранливи материи и кислород до активните мускули и даваат силно чувство на “вечен пумп” низ целиот тренинг.

Xtreme NO-Volumizing Complex заедно со Xtreme Power & Focus Complex го подобрува пуферниот капацитет на мускулните ткива и ја инхибира акумулацијата на лактати. Xtreme Napalm® Ви овозможува да правите долги и интензивни тренинзи без чувство на замор и болка во мускулите.  Активните состојки кои ви ги овозможува Xtreme Power & Focus Complex дополнително го зголемуваат фокусот и енергијата што е навистина важно кога се во прашање интензивни тренинзи во теретана или на терен. Xtreme Power & Focus Complex Ви овозможува да останете фокусирани и концентрирани за да ги поминете вашите физиолошки бариери дигајќи повеќе тегови, правејќи повеќе повторувања или издржувајќи повеќе време од порано.

Секоја порција од Xtreme Napalm® го снабдува телото со оптимална доза од најсилните антиоксиданси кои ја редуцираат појавата на слободни радикали.

Понатаму, Electrolite & Delivery Complex позитивно влијае на телесната хидратација за време на интензивни тренинзи. Тоа значи дека со Xtreme Napalm® телото е соодветно хидрирано и може да тренира на највисоко темпо подолг временски период.

 

Xtreme Napalm® Pre-Contest не содржи јаглехидрати, па така може да се користи од страна на активни луѓе си ограничен внес на јаглехидрати.

Xtreme Napalm® Pre-Contest е одличен избор за секој кој сака чиста мускулна маса во пре-натпреварувачкиот период.

Хранливи факти

Порција: 1 мер. (5,6g)

Порции во едно пакување: ~45
Amount per10,7 g
(%NRV)
Vitamin C100 mg (125)
Niacin10 mg (62)
Vitamin B64 mg (286)
Vitamin B125 µg (200)
Selenium27,5 µg (50)
Napalm Proprietary Formula
Xtreme NO-Volumizing Complex3 000 mg
Beta Alanine (as CarnoSyn®)2 000 mg
Arginine AKG1 000 mg
Xtreme Power & Focus Complex1 550 mg
Citrulline malate750 mg
Taurine500 mg
Caffeine anhydrous200 mg
Glucuronolactone100 mg
Delivery & Electrolite Complex5 255 mg
Corn starch (Vitargo®)5 000 mg
Sodium bicarbonate90 mg
Dipotassium phosphate90 mg
Magnesium phosphate50 mg
Hydrolysed casein (PeptoPro®)25 mg
XTREME NAPALM® PRE-CONTEST
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: Xtreme Napalm 225 gr.
  • Тежина: 225.00g
Клуб цена: 890 ден.
Редовна цена: 1090 ден.