НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

XTREME GLUTAMINE FITNESS AUTHORITY 500 gr.

XTREME GLUTAMINE FITNESS AUTHORITY 500 gr.
Hot -10 %

Екстрим Глутамин

Ултра моќен глутамин

Л-глутамин Таурин Витамин Б6

Екстрим Глутамин. Додаток во исхраната. Ја снабдува исхраната со глутамин, таурин и витамин Б6, препорачливо за спортисти.

Состав:Л-глутамин, таурин, витамин Б6 ( пиродоксин хидрохлорид).

Начин на употреба:Измешајте 1 доза прашок (5г) со 250мл вода. Испијте една порција веднаш после тренинг.

Предупредување:Не го конзумирајте производот доколку сте алергични на било која од продуктите во составот.

Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна и балансирана храна. Не го користите доколку сте трудни или доите.

Чувајте го надвор од дофат на деца. Да се чува на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Порција: 1 доза

Порции во пакувањето: 100

Содржина во 

Витамин Б6 1мг

Л-глутамин 4,5г

Таурин 0,5г

Нето тежина 500г

XTREME GLUTAMINE FITNESS AUTHORITY 500 gr.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: XTREME GLUTAMINE FITNESS AUTHORITY 500 gr.
  • Тежина: 500.00g
Клуб цена: 890 ден.
Редовна цена: 990 ден.