Levro ISO Whey 30 gr. - единечна доза

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!


ЛевроИсо Веј е вкусен и хранлив протеински пијалак базиран врз високо квалитетен протеински изолат од сурутка (Исолак). Препорачлив е за секој кој сака ја суплементира својата диета со протеини, и е посебно дизајниран за спортисти.

Секоја порција од 30г ви нуди 25,5г протеини, кои допридонесуваат за раст и одржување на мускулна маса и ги зацврстува коските – ова го прави еден од најважните нутриенти, посебно за оние кои имаат долги силови и тренинзи за издржливост.

Исто така, производот има ниска количина на јахлехидрати и масти, што ги задоволува потребите на професионалните спортисти, дозволувајќи им да градат чиста мускулна маса. Развиен е од страна на еден од најиконските и легендарни спортисти, Кевин Леврон, ЛевроИсо Веј е оптималниот избор за оние кои имаат интензивни тренинзи. Од искусни спортисти, професионални боди билдери, борци во мешани боречки вештини до рекреативци и секој што сака да го оптимизира својот атлетски перформанс, ЛевроИсо Веј е протеинскиот суплемент направен и користен од сите.


Со вкус на чоколада       

Пакување: 30 грама


Левро Исо Веј. Додаток во исхраната. Со засладувачи. Протеински производ кој ви го нуди најдобар квалитет на протеински изолат од сурутка. Со вкус на чоколада. Протеинот придонесува за раст и одржување на мускулна маса и придонесува во одржување на нормални коски, па затоа треба да е дел од диетата на секој спортист.

Состав: Протеински изолат од сурутка (содржи соја лецитин) Исолак, ароми, какао, згуснувач(карбоксиметил целулоза), агенс против стврднување (силикон диоксид), сол, засладувач (сукралоза).

Начин на употреба:Измешајте една доза прашок (30г) со 300мл вода или обезмастено млеко. Испијте пред тренинг или веднаш после тренинг.

Предупредување:Не го користете ако сте алергични на некоја од компонентите. Содржи млеко и соја. Не го користете доколку сте трудни или доите. Не ја прекорачувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не треба да бидат замена за разновидна и избалансирана диета. Разновидна и балансирана диета и здрав начин на живот се препорачани. Држете го надвор од дофат на деца. Чувајте го на суво и ладно место. Не го изложувајте на директна сончева светлина.

Порција        1 доза (30г)


Нутритивна декларација        30г               100г

Енергија                                          107кцал     358кцал

Масти                                               1,0г               3,4г

 Од кои заситени                         0,5г               1,8г

Јагленихидрати                           1г                   3,4г   

 Од кои шеќери                            0,9г               3г

Влакна                                             0,1г               0,5г

Протеини                                       23,5г             78,3г

Соја                                                   0,12г              0,4г

Типичен амино киселински профил           100г

Л-леуцин                                                              7.7г

Исолеуцин                                                           4,0г

Валин                                                                    3,9г

БЦАА                                                                      15,6г

Л-аспарагин и аспартамска киселина             9,2г

Л-глутамин и л-глутамска киселина                13,4г

Л-серин                                                            4,2г

Глицин                                                             1,4г

Л-хистидин                                                      1,2г

Л-арганин                                                        1,5г

Л-треонин                                                        5,8г

Л-аланин                                                          4,2г

Л-пролин                                                          4,7г

Л-тирозин                                                         2,3г

Л-метионин                                                      1,8г

Цитозин                                                             1,9г

Л-фенилаланин                                                2,4г

Л-лизин                                                              7,2г

Л-триптофан                                                     1,6г

Levro ISO Whey 30 gr. - единечна доза

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 2797
  • Производител: Kevin Levrone Signature Series
  • Код на продуктот: Levro ISO Whey 30 gr. - единечна доза
  • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
  • 70 ден.

Достапни Опции

Ознаки: LevroISOWhey 30 gr., FA, fitness authority, Levro

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...