НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

MACHINE MAN JOINT & RECOVERY

MACHINE MAN JOINT & RECOVERY
MACHINE MAN JOINT & RECOVERY
Hot -14 %
MACHINE MAN JOINT & RECOVERY
MACHINE MAN JOINT & RECOVERY

MACHINE MAN JOINT & RECOVERY е особено препорачливо за сите лица кои извршуваат различни спортски дисциплини и имаат зголемување на оптоварувањето на зглобовите. Глукозамин и хондроитин обезбедуваат супстанци за биосинтезата на макромолекули кои ja градат зглобната 'рскавица ( гликозаминогликани, протеогликани и хијалуронска киселина ).

Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на коските и 'рскавица. Пептидите и амино киселините се содржани во колагенот. Тие  исто така се “инструменти” во производството на колаген. Колагенските протеини и манган придонесуваат за одржување на нормални коски.

СОСТАВ:

 1.           Глукозамин сулфат 2KCl
 2.           Хондроитин сулфат
 3.           Колаген
 4.           L-метионин
 5.           Ѓумбир
 6.           L-аскорбинска киселина
 7.           Куркума
 8.           Натриум хиалуронат
 9.           Манган диглицинат

 

Едно пакување содржи 120 капсули.

Маса на 1 капсула: 1200 mg.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: 2 капсули двапати на ден. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не може да се користи како замена за разновидна исхрана.

MACHINE MAN JOINT & RECOVERY
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: MACHINE MAN JOINT & RECOVERY
Клуб цена: 1190 ден.
Редовна цена: 1390 ден.