НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

L-CARNITINE GREEN TEA

L-CARNITINE GREEN TEA
L-CARNITINE GREEN TEA
Hot -10 %
L-CARNITINE GREEN TEA
L-CARNITINE GREEN TEA

Л-Карнитинот Плус Зелен чај е комбинација на L-карнитин и екстракт лисја од зелен чај, кои содржат epigallocatechin gallate (EGCG).

Еден од клучните функции на L-карнитинот се состои во транспортот на долгиот ланец масни киселини во клетките. EGCG делува како силен антиоксиданс, што е 100 пати посилно од витаминот Ц и 25 пати посилен од Е. Л-карнитин GreenTea се препорачува на сите физички активни луѓе.

СОСТАВ:

  1.          L-карнитин
  2.          Екстракт од лисја од зелен чај (Camelia sinensis)

Едно пакување содржи: 60 ​​капсули.

1 капсула има тежина од 900 mg.

Препорачаната дневна доза: 2 капсули.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Производот не може да се користи како замена за разновидна исхрана.

L-CARNITINE GREEN TEA
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: L-CARNITINE GREEN TEA
Клуб цена: 690 ден.
Редовна цена: 770 ден.