-22% Beta Alanine 120 caps.

Бета Аланин

4000 мг б - аланин

120 капсули

Додаток во исхрана

Бета Аланин е состојка од карносин ди пептит. Карносин го намалува лачењето на киселината во мускулните келии која се јавува по секреција на млечна киселина за време на физички активности. Овој производ содржи 1000 мг бета аланин во една капсула!

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА: 1 капсула 4 пати дневно. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Прехрамбените додатоци не може да се користат како замена за разновиден хранлив режим на исхрана како и за здрав начин на живот.

СОСТОЈКИ: Бета аланин, агенс против стврднување: магнезиумова сол од масни киселини, школка (желатин, бои:титаниум диоксид).

Може да содржи деривати од житни култури кои содржат глутен,соја, млеко.

УПОТРЕБЛИВО ДО:  дата и серија на пакување се наведени на пакувањето.

ДА СЕ ЧУВА: на собна температура, на суво, во затворено пакување, настрана од дофат на мали деца.

ПАКУВАЊЕТО СОДРЖИ: 120 капсули. Грамажа: 1200мг

 

Нутритивна вредност: дневна порција 4 капсули

Бета Аланин                      4000 мг.

 

Нето маса: 144 г.

Beta Alanine 120 caps.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 1310
  • Производител: Activ Lab
  • Код на продуктот: Beta Alanine 120 caps.
  • Достапност: На залиха
Онлајн понудата трае уште:
  • Редовна цена: 890 ден.

  • Онлајн цена: 690 ден.

Ознаки: Beta Alanine 120 caps.

Beta Alanine 120 caps. -22%
Бета Аланин 4000 мг б - аланин120 капсулиДодаток во исхранаБета Аланин е состојка од карносин ди пеп..
890 ден. 690 ден.

C4 ORIGINAL 30 дози -17%
Оригинален експлозивен стимуланс30 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
1.790 ден. 1.490 ден.

C4 ORIGINAL 60 дози -16%
Оригинален експлозивен стимуланс60 дозиЕксплозивна енергија, зголемен фокус и огромна потреба за сп..
2.490 ден. 2.100 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

HIT BCAA 10:1:1 400g -8%
HIT BCAA 10: 1: 1 содржи масивни 12 грама BCAA (разгранети синџири на амино киселини) по порција, д..
1.690 ден. 1.550 ден.

Високо квалитетен протеински изолат од сурутка за оние кои се сериозни за постигнување резултати!!!Л..
70 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

Екстрим ТиробурнНАЈЕФИКАСНИОТ ТОПАЧ НА МАСТИ!!!- ЈА ЗГОЛЕМУВА ТЕРМОГЕНЕЗАТА!- МОЌЕН СТИМУЛАНС НА МЕТ..
1.290 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Loading...
Loading...