НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.

WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.
WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.
Hot -17 %
WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.
WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.

WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.

Уникатен производ - Веј Протеин Концентрат + Протеински Изолат !!!

Протеините допринесуваат за растење на мускулната маса. Протеинскиот изолат е најчистиот протеин на маркетот и е идеален при градње на чиста мускулна маса и при намалување на тежината (како додаток во процесот на топењето на мастите)

Во една доза од 33 грама добивате:

- 25 грама Протеин (микс од ИЗОЛАТ и ВЕЈ Протеин)

- 5.7 грама Л Глутамин

- 3 грама јаг. хидрати

- 1.3 грама масти.

- 1.3 грама влакна

- висок процент на БЦАА

Состојкиво 100 гр.во порција 33 гр.
Енергија376 kcal/1571 Kj125 kcal/523 Kj
Протеин75 g25 g
Јаг. хидрати9 g3 g
од кои лактоза<3 g1 g
Масти4 g1,3 g
Влакна4 g1,3 g
Сол102 mg 57 mg

 

Аминокиселински профил  (100 mg/100 g protein) 
L-alanin4800
L-arginin2300
L-asparaginsyra1050
L-cystin1100
L-glutamin17100
L-glycin1800
L-histidin1700
L-isoleucin6300
L-leucin10500
L-lysin9300
L-metionin2100
L-fenylalanin3200
L-prolin6600
L-serin5200
L-treonin6900
L-tryptofan1800
L-tyrosin3100
L-valin5800


WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија, Доколку имате попуст на производот, доставта е на Ваша сметка
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: WHEY PROTEIN DELUXE 2 kg.
  • Тежина: 2.00kg
Онлајн понудата трае уште:
Ден/ови
Час/а
Минута/и
Секунди
Клуб цена: 2490 ден.
Редовна цена: 2990 ден.