НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

GOLD STANDARD 100% WHEY 908 gr.

GOLD STANDARD  100% WHEY 908 gr.
GOLD STANDARD  100% WHEY 908 gr.
-26 %
GOLD STANDARD  100% WHEY 908 gr.
GOLD STANDARD  100% WHEY 908 gr.

ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТ

Изолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од сурутка која моментално постои. WPI се скапи, но тие се меѓу најдобрите протеини за кои може да ги купите за Вашите пари.

Затоа ИЗОЛАТОРОТ е првата состојка што ја читате на етикетата "GOLD STANDARD" 100% Whey ™. Со користење на WPI како примарна состојка заедно со супер-филтрираниот концентрат на протеин од сурутка (WPC), ние сме во можност да спакуваме 24 грама протеини во секоја доза за да ги поддржиме Вашите потреби и градење мускулите после тренинг.

Оптимум Нутришн внимаваше на детали, создаде лесно-растворлив продукт”.

Овој супериорен прашок за квалитет е  за лесен мешање во чаша или со шејкер. Нема сомнение дека ова е стандард според кој сите други протеини на whey се мерат.

“GOLD STANDARD” СОСТАВ:

-          Главната состојка на Whey Protein Isolate (WPI) - 24гр Протеин во порција од 30,4гр – 78% од 100%;

        Микрофракции од Протеин од сурутка и ултра-филтриран концентрат од протеин од сурутка;

        Над 4 грама глутамин и глутаминска киселина во секоја доза;

        Повеќе од 5 грама на амино киселините со разгранет синџир (BCAA) Леуцин, изолеуцин и валин во секоја порција;

        "Златен стандард" за квалитет на протеини;

Голд Стандард 100% Веј

Извор на високо квалитетни протеини

34 порции

Тежина: 908 gr.

24 гр. протеини

5.5 грама БЦАА

4 грама Глутамин

Препорака за конзумација: за здрави возрасни личности, конзумирајте доволно протеини за да ги задоволите Вашите дневни потреби во комбинација со високо протеинска храна и протеински суплементи преку денот како дел од балансираната исхрана и програмите за тренинг.

Забелешка: не е за употреба за оние кои имаат предходни здравствени проблеми и за оние кои земаат било какви лекови, за оние кои се помлади од 18 години, за бремени жени или доилки.

Чувајте го вон дофат на деца.

Аминокиселински профил:

Есенцијални амино киселини – триптофан, валин, треонин, изолеуцин, лизин, феноаналин, метионин

Условни амино киселини – аргинин, цистин, тирозин, хистидин, пролин, глутамин и глутаминска киселина

Неесенцијални амино киселини – аспартамска киселина, серин, глицин, аланин

Типична количина во сервинг – 11гр, - 7.7 гр., - 5.3 гр.

Чувајте го на суво и темно место

Нутритивни вредности            100г                        30.4  гр.    %преп. внес во доза

Енергија                                      1581 кЈ                   490 кЈ       6%

                                                      / 377 кцал              / 117 кцал  

Масти                                           3.4г                         1 гр.            1%

 Од кои заситени                         2.1г                          0.7гр.          3%

Јаглехидрати                               5.6г                           1.7гр.         1%

 Од кои шеќери                            4.3г                           1.3гр.         1%

Влакна                                          0г                               0г               Т

Протеини                                      81.2г                          25.2гр.       50%

Сол                                               0.883г                       0.273гр.       5%

                                                       Нутритивна референтна вредност во 100 гр.

Калциум                                      378мг.                        117 мг.        47%

Натриум                                        353мг                         109 мг          Т


Состав: протеински бленд (веј протеински изолат) емулгатор:соин лецитин, веј протеински концентрат, хидролизиран веј протеински изолат, вкусови, сол, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), ензимски комплекс (амилас, протеас, целулоза, бета д галактосид, липас) од млеко.

Предупредување за алергени: содржи: млеко, соја (лецитин), може да содржи глутен, јајца, лешници и кикирики.

Дневен препорачан внес: Голд Стандард 100% Веј е создаден за лесно мешање. Едноставно додадете една доза (31 гр.) во 180 – 240 мк. (6-8 унци)ладна вода и мешајте, тресете додека правот комплетно не се раствори. Препорака: може да го збогатите вкусот со додавање на помалку или повеќе вода.

Збогатете го шејкот: можете Вашиот Голд Стандард 100% Веј да го направите уште подобар пост-тренинг производ со додавање на креатин, глутамин, бцаа или јаглено-хидратен прав.

Мислете надвор од рамката: Голд Стандард 100% Веј може да го користите не само за протеински шејкови. Пробајте да го измешате со овес, јогурт или млеко како прелив во утринскиот оброк со житарки. Но истотака може да го зголемите протеинскиот сстав на разни мафини, колачиња, торти итн. со додавање на доза или две во Вашите рецепти. GOLD STANDARD 100% WHEY 908 gr.
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
  • Достапност: На залиха
  • Име на продуктот: GOLD STANDARD 100% WHEY 908 gr.
  • Тежина: 908.00g
Онлајн понудата трае уште:
Ден/ови
Час/а
Минута/и
Секунди
1990 ден.
2700 ден.