НАВИГАЦИЈА
Сметка

Искористете ги сите активни попусти - Види производи

ANABOLIC MASS 3 kg. (промо цена 1990)

ANABOLIC MASS 3 kg. (промо цена 1990)
ANABOLIC MASS 3 kg. (промо цена 1990)
Hot
ANABOLIC MASS 3 kg. (промо цена 1990)
ANABOLIC MASS 3 kg. (промо цена 1990)

ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KEVIN LEVRONE!!!

- Про гејенер за градба на мускулите

- Асистира во градење на чиста мускулна маса

- Збогатен со креатин

- Т буст формула

- Црна линија - KEVIN LEVRONE NEW 2018 BLACK LINE

- Анаболик мас стимулаторски бленд

Тежина: 3 кг.

Создаден од легендата

Вкус: чоколадо

Во еден сервинг добивате НЕВЕРОЈАТНИ 8 СОСТОЈКИ од кои на дневна основа имате:

 •          90 грама протеин
 •           4500 мг. Таурин
 •           150 мг. ДАА
 •           150 мг. ХМБ
 •            2250 Креатин Монохидрат
 •           150 Л Аргинин
 •           150 мл. Л Орнитин
 •         150 мг Фенугрек

Тежина: 3 кг.

Порција  2 дозерки (100 гр.)

Порции во пакувањето  30

Количина во                                        100 гр.             200 гр.         300 гр.

Енергија                                                 1660 кЈ/           3319 кЈ/        4978 кЈ/

                                                                 392кцал          783кцал       1174кцал

Масти                                                        3.5 гр.              7 гр.            10.5 гр.

          Од кои заситени                             2.2 гр.              4.4 гр.          6.6 гр.

Јаглени хидрати                                       60 гр.               120 гр.         180 гр.

          Од кои шеќери                                40 гр.               80 гр.           120 гр.

Влакна                                                       0 гр.                 0 гр.              0 гр.

Протеини                                                   30 гр.               60 гр.            90 гр.

Сол                                                             0.19 гр.            0.38 гр.         0.57 гр.

                                АНАБОЛИК МАС СТИМУЛАТОР МИКС

Таурин                                                        1500 мг.            3000 мг.       4500 мг.

Д Аспартамска киселина                           50 мг.                100 мг.        150 гр.

Калциум б хидрокси б метилбутрат         50 мг.                100 мг.        150 гр.

Креатин Монохидрат                                  750 мг.             1500 мг.         2250 мг.

              Од кои креатин                              630 мг.             1260 мг.        1890 мг.

Л Аргинин                                                     50 мг.                100 мг.        150 гр.

Л Орнитин                                                    50 мг.                100 мг.        150 гр.

Фенугрек екстракт                                        50 мг.               100 мг.         150 мг.

НРВ – хранлива референтна вредност

Формулирано и произведено во ЕУ за: Levrone Global LLC, PoBox 637, Hanover MD, 21076 USA

Производител: FITNESS AUTHORITY Sp.z.o.o.   ul. Konna 40, 80 – 174, Otomin, Poland

Увозник за РМ: Д Строгнест Шоп

АНАБОЛИК МАС е единствениот вистински избор за секој спортист, научно формулиран за зголемување на мускулите и се препорачува за поединци кои сакаат да ги поминат сопствените максимуми!

АНАБОЛИК МАС не е наменет за оние кои финишираат последни! АНАБОЛИК МАС е наменета за алфа, лицата кои се секогаш фокусирани на успех и се движат кон своите цели. Големината е важна и знаеме дека сте во потрага за да ја добиете. Затоа создадовме АНАБОЛИК МАС - супериорна формула, подобрена со докажани анаболни возачи и тест-бустери за брза масовна добивка и сила!

Со секоја порција на оваа моќна анаболична формула, ќе го поттикнете Вашето тело со 48 грама ПРОТЕИНСКИ КОМПЛЕКС и 54 ГРАМА ЈАГЛЕНОХИДРАТЕН КОМПЛЕКС  што го прави овој Premium Mass Gainer УНИКАТЕН!!!

Четири различни извори на протеини вклучени во протеинскиот комплекс:

-          Концентрат на whey протеин (Carbelac®),

-          Изолати на протеини од сурутка (Isolac®),

-          Хидролизиран изолат на протеин од сурутка (Optipep®)

-          Хидролизиран казеин (PeptoPro®)

го стимулира растот на мускулните клетки, ја зголемува синтезата на протеини и помага во борбата против микро-оштетувања после вежбање.

Овој ултимативен гајнер дополнително ќе го поттикне Вашето тело со соодветни количини на :

-          ДАА;

-          екстракт од Fenugreek;

-          Л АРГИНИН;

-          Л ОРНИТИН;

-          ХМБ;

-          КРЕАТИН МОНОХИДРАТ и

-          ТАУРИН.

Анаболик Мас, нова генерација на гејнер. Гејнер за маса во прав за подготовка на хранлив протеин и јагленохидратен анпиток збогатен со креатин. Создаден за возрасните кои практикуваат вежби со висок интензитет. Креатинот го подобрува физичкиот перформанс во последователни, краткотрајни тренинзи со висок интензитет, позитивни ефекти се добиваат со дневен внес од 3г креатин.

Состав: протеински комплекс (веј протеин концентрат Карбелак (од млеко), њхеѕ протеин изолат Изолак (од млеко), хидролизиран веј протеин изолат Оптипеп (од млеко), хидролизиран казеин ПептиПро (од млеко), јаглено-хидратен комплекс (малтодекстрин, глукоза), какао, Д аспартамска киселина ДАА, калциум Б хидрокси – Б метулбутрат (Ца ХМБ), креатин монохидрат, Л Аргинин, Л орнитин, фенугрек екстракт (тригонела фоенум граецум л,)згуснувач (ксанатан гума), концентрат од црвена репка 7,10,вкусови, какао 12,13, инстант кафе 14, бои (Е150 ц 1,2,3,11, Е160а 3,4, Е141 9).

Препорачан дневен внес: Измешајте две дозерки од прашокот (120 гр.) во 250 мл. вода 3 пати на ден (еднаш веднаш по тренингот, два пати помеѓу оброците).

Препознатливита Леврон серија е револуционарен спортски суплементен бренд создаден од мене, Кевин Леврони. Тоа што ја прави оваа серија карактеристична во пазар заситен со суплементарни линии е оптималниот квалитет и ригорозната наука која стои зад секој од моите суплементи. Јас го сакам боди билдингот и сум силно мотивиран да им помогнам на луѓето да постигнат одлични резултати. Јас бев инспириран од најдобрите и тоа ме донесе на врвот на професионалниот боди билдинг. До денес, можам да кажам дека официјално го имам најдобриот севкупен резултат во спортот на професионалниот боди билдинг. Беше само прашање на време кога ќе ја споделам мојата мудрост и страст спрема физичката трансформација со луѓето. Препознатливата серија на Кевин Леврон конечно е тука, и јас гордо го предавам факелот на било кој кој сака да се натпреварува и да освојува во спортот на боди билдингот.


CARBELAC®

Концентрат на протеин од сурутка WPC, најуниверзален протеин во однос на времето на аплицирање и времетраење на апсорпцијата. Потребно е малку подолго време за апсолутно варење кое е 2-3 часа и малку подолго време за да го започне процесот на дигестија, што е околу 30 минути по потрошувачката. Тоа е основниот градежен материјал за вашите мускули кои ги штитат анаболните процеси во вашето тело.

 

ISOLAC®

 

Изолатот WPI протеин од сурутка, кој е протеинска фракција на протеин од сурутка, подложен на микро и ултрафилтрација, што овозможува добивање на највисок степен на протеинска концентрација во производ (над 90%). Таа има највисока содржина на амино киселини со разгранет ланец BCAA која не е помала од 25 g на 100 g! Покрај тоа, не содржи никакви јаглехидрати и масти. Во комбинација со Optipep®, тоа влијае на зголемениот инсулински одговор на човечкото тело по нејзината потрошувачка. Whey изолат, исто како и хидролизатот на сурутка, е дел што треба да се консумира веднаш по будењето или веднаш по тренингот поради неговата брза апсорпција. Двете фракции, WPI и WPH се надополнуваат меѓусебно каде што времето на ап

ANABOLIC MASS 3 kg. (промо цена 1990)
БЕСПЛАТНА достава за сметка над:
1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија
Инфо за нарачки
Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962, 078 579 473 и 078 386 694 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме.
 • Достапност: На залиха
 • Име на продуктот: ANABOLIC MASS 3 kg.
 • Тежина: 3.00kg
1990 ден.