BAD ASS MASS 7 kg.

ГОЛЕМИНАТА НА ВАШЕТО ТЕЛО ИМА ГОЛЕМО ВЛИЈАНИЕ, САМО МАЛИТЕ КАЖУВААТ ДЕКА ТОА НЕ Е ВАЖНО!!!

“BAD ASS MASS” помага во добивање на чиста мускулна маса.

Збогатен со креатин и Л-глутамин

60г протеин во порција од 200 гр.

7кг/70 порции

-       60 грама протеин !!!

-       16 грама БЦАА!!!

-       5000 мг. Креатин монохидрат !!!

-       3000 мг. Л глутамин !!!

Секој човек кој тренира BAD ASS® сака да биде огромен - едноставно сакаме да го манифестираме нашето его и својот став кон животот. Знаеме дека сте заинтересирани за маса и сила, сакате да го видите изгледот на послабите кои не ја разбираат Вашата жртва и посветеност. Со BAD ASS® MASS ќе го задоволите постојаното гладување, ќе ги обезбедите потребните дози на висококвалитетни протеини и јаглени хидрати, како и супстанции чиј недостаток во голема мера ќе го попречи растот на масата и силата. Ние сме експерти и знаеме дека поголема сила и подобра регенерација = поголема маса. Ова е причината зошто во нашиот микс додадовме креатин и L-глутамин.

“BAD ASS MASS” Е УНИВЕРЗАЛНА АЛАТКА ЗА ГРАДЕЊЕ НА КВАЛИТЕТНА МУСКУЛНА МАСА!


Нова генерација гејнери. Прашок за добивање мускулна маса за приготвување на хранлив протеински и јаглехидратен напиток збогатен со креатин и л-глутамин. Дизајниран за физички активни луѓе кои сакаат да ја зголемат мускулната маса. Протеините придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса. Креатинот го зголемува физичкиот перформанс во последователни рафали од краткотрајни тренинзи со висок интензитет, корисен ефект се постигнува со дневен внес од 3г креатин.

Вкус: Чоколада.

Порција: 100г 

Порции во пакувањето  70

Нутритивни вредности                      100гр.          200гр.          

Енергија                                                1665кЈ          3331кЈ

                                                                399кцал        786кцал         

Масти                                                      3,2г               6,4г             

 Од кои заситени                                   2г                 4г                

Јаглехидрати                                         61г                122г            

 Од кои шеќери                                      18г                36г              

Влакна                                                     0г                 0г                

Протеин                                                   30г                60г              

Сол                                                           0,18г             0,36г           

Креатин монохидрат                             2500мг         5000мг         

Л-глутамин                                              1500мг         3000мг

БЦАА                                                        8000 мг         16000 мг         

 

Состав: Протеински комплекс ( суруткин протеински концентрат Карбелак (од млеко), матеница, суруткин протеински изолат Исолак ( од млеко), хидролозиран суруткин протеински изолат Оптипеп (од млеко), хидролизиран казеин Пептопро (од млеко), малтодекстрин, креатин монохидрат, л-глутамин, какао, згуснувач (ксантин гума), концентрат од црвена репка, вкусови, бои (Е150ц), (Е160а), (Е163), засладувач (сукралоза).

Днавен препорачан внес: Измешајте 4 дози прашок (200г) со 400 вода или обезмастено млеко. Испијте ½  порција 45 до 75 минути пред тренинг и ½ порција веднаш после тренинг. Во денови кога немате тренинг, испијте 1 порција помеѓу оброци.

Предупредување:  Не употребувајте го производот ако сте алергични на било кои од неговите соединенија. Не го прекорачувајте препорачаниот дневен внес. Не употребувајте го ако сте трудни или доите. Додатокот за исхрана не смее да се користи како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Балансирана исхрана и здрав животен стил се препорачани. Може да има трагови од житарки (глутен), соја, јајца. По конзумирање на суплементот може да дојде до зголемување на телесна тежина. Држете го вон дофат од деца. Чувајте го на суво и ладнo, подалеку од сончеви зраци.

 

Големина на кимоно
Состав Порции во пакувањето: 76 Нутритивна декларација 30г 100г Енергија 459кџ/109кцал 1541кџ/365кцал Масти 2г 6,9г Од кои заситени 1,4г 4,8г Јаглехидрати 1,1г 3,8г Од кои шеќери 1,1г 3,7г Влакна 0,1г 0,5г Протеин 23,5г 71,6г Сол 0,33г 1,1г

BAD ASS MASS 7 kg.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 1808
  • Производител: Fitness Authority
  • Код на продуктот: BAD ASS MASS 7 kg.
  • Достапност: На залиха
  • 3.990 ден.

Достапни Опции

Ознаки: суплементација, протеини, веј протеини, BAD ASS MASS 7 kg.

ON L CARNITINE 500 60 caps. -13%
Л Карнитин60 таблети500 мг. Л КарнитинДодаток во исхранатаЗабелешка: да се употребуваат во рамка на ..
1.490 ден. 1.290 ден.

VENUM CHALLENGER 4.0 BJJ GI (BAG INCLUDED) - BLACK -12%
VENUM CHALLENGER 4.0 BJJ GI (BAG INCLUDED) – BLACKОва Venum BJJ кимоно е едно од најдобрите светски..
9.610 ден. 8.410 ден.

VENUM DRAGON'S FLIGHT RASHGUARD - LONG SLEEVES -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

Venum Samurai Skull Rashguard - Long Sleeves - Black -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

VENUM TRAMO бермуди за сурфање -31%
- 100% Полиестер - Високо-квалитетен мирко фибер отпорен на солена вода - Ултра силни и ле..
3.590 ден. 2.490 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
590 ден.

ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
2.390 ден.

Loading...
Loading...