BSN SYNTHA 6 EDGE 1.87 KG.

Висока концентрација на протеини

Ниска концентрација на шеќер

Неодолив вкус

Тежина: 1.82 кг.

24 гр. протеини во доза

1.3 грама шеќери во една доза

48 дози

Вкус: колачиња и крем

Без вештачки бои

Синта 6 Еџ мора да се користи во рамка на здрав начин на живот и разновидна и балансирана исхрана.

Синта 6 Еџ – Висока концентрација на протеини – ниска концентрација на шеќери – неодолив вкус

Забелешки за производот:

-       Мулти - функционален Ултра-Премиум Протеински Матрикс

-       Вистински милк-шејк – како вкус и градба

-       Употребете го во било кој дел од денот. 

Синта 6 Еџ е синтеза од премиум протеини, создавајќи протеински – пакуван шејк што ќе им ги даде на Вашите мускули протеините кои им се потребни. Со многу вкусови од кои може да изберете, милк – чејк искуството на Синта 6 Еџ ќе Ве убеди дека е Вашиот чит (ден кога јадете секаква храна) ден. Помагајќи им на Вашите мускули да пораснат, но воедно и наградете ги со Синта 6 Еџ.

 

Предупредување: содржи млеко, глутен и соја. Создадено во фабрика каде што се процесирани производи кои содржат јајца, лешници и кикирики.

Една доза – 38 грама

48 дози во едно пакување

Нутритивни вредности            100г                        38  гр.      %преп. внес во доза

Енергија                                      1710 кЈ                    650 кЈ       8%

                                                     / 409 кцал               / 155 кцал  

Масти                                           9.9г                         3.8 гр.        5 %

 Од кои заситени                        1.8 г                          0.7гр.         3%

Јаглехидрати                              14 г                           5.3 гр.        2%

 Од кои шеќери                           3.4г                           1.3гр.         1%

Влакна                                         0.7г                            0.3 г           Т

Протеини                                    64 г                            24гр.          49%

Сол                                               0.73г                          0.28гр.        5%

Натриум                                        292мг                       111 мг          Т

Состав: протеински бленд (веј протеински концентрат), веј протеински изолат, хидролизиран веј протеински изолат, млечен протеински концентрат, мицелар казеин, калциум казеинат, емулгатор: соин лецитин, сончогледово масло во прав (млеко), вкусови, трошки од колачиња (2%), пченично брашно, шеќер, целосно хидрогенирани растителни масти, палма и семе од репка во различни пропорции, редуциран од мадти какао прав, згуснувачи(целулозна гума, ксантан гума, карагенан), натриум хлорид, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), од млеко. Содржи глутен. Дневен препорачан внес: измешајте една дозерка (38 гр.) во 120 – 150 мл. ладна вода. Прилагоди го за потребите на вкусот.

Препорака: Здрави личности треба да конзумираат доволно протеини за да ги задоволат дневните потреби во комбинација со високо протеинска исхрана и протеинска суплементација низ денот како дел од балансираната исхрана и тренинг програмата. Чувајте го вон дофат на деца.

Чувајте го Синта 6 Еџ на ладно, суво место подалеку од директна сончева светлина.

BSN SYNTHA 6 EDGE 1.87 KG.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 1267
  • Производител: BSN Nutrition
  • Код на продуктот: BSN SYNTHA 6 EDGE 1.87 KG.
  • Достапност: На залиха
  • 3.790 ден.

Достапни Опции

Ознаки: суплементација, протеини, веј протеини, BSN SYNTHA 6 EDGE 1.87 KG.

ON L CARNITINE 500 60 caps. -13%
Л Карнитин60 таблети500 мг. Л КарнитинДодаток во исхранатаЗабелешка: да се употребуваат во рамка на ..
1.490 ден. 1.290 ден.

VENUM CHALLENGER 4.0 BJJ GI (BAG INCLUDED) - BLACK -12%
VENUM CHALLENGER 4.0 BJJ GI (BAG INCLUDED) – BLACKОва Venum BJJ кимоно е едно од најдобрите светски..
9.610 ден. 8.410 ден.

VENUM DRAGON'S FLIGHT RASHGUARD - LONG SLEEVES -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

Venum Samurai Skull Rashguard - Long Sleeves - Black -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

VENUM TRAMO бермуди за сурфање -31%
- 100% Полиестер - Високо-квалитетен мирко фибер отпорен на солена вода - Ултра силни и ле..
3.590 ден. 2.490 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
590 ден.

ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР на МОДЕРНАТА ТЕХНОЛОГИЈА за производство на СУПЛЕМЕНТИ  - "ANABOLIC MASS" by KE..
2.390 ден.

Loading...
Loading...