ON L CARNITINE 500 60 caps.

Л Карнитин

60 таблети

500 мг. Л Карнитин

Додаток во исхраната

Забелешка: да се употребуваат во рамка на здрава и балансирана исхрана и здрав животен стил Додатоците во исхраната не треба да бидат замена за разновидна исхрана. Да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува надвор од дофан на деца.

Да се чува на ладно, суво место подалеку од директен допир со сонце. Најдобро да се користи пред истекување на рокот, пишува на пакувањето.

Дневна препорачана доза: Земи 1 таблета 2 пати дневно со оброците.

Нутритивни информации

Порција 1 мека капсула

Порции во пакувањето 60

Типични вредности           Во порција                Во 2 порции

Л Карнитин                            500мг                           1000мг

(како Л Карнитин Л тартрат)

СОСТОЈКИ: Л карнитин Л Тартрат, агенс за нараснување (миркокристалин целулоза), агенс против згрутчување (магнезиумови соли од масни киселини, силикон диоксид, масни киселини).

ON L CARNITINE 500 60 caps.

БЕСПЛАТНА достава за сметка над:

1500 ден. во Скопје и 2500 ден. низ Македонија

Инфо за нарачки

Доколку сакате да нарачате одреден вкус за суплементот, Ве молиме контактирајте не на 070 832 962 или 077 622 319 за да Ви потврдиме дали во моментот го имаме на залиха вкусот кој Вие го посакувате, а доколку вкусот не Ви е битен продложете со нарачката. Ви благодариме

  • Прегледи: 1204
  • Производител: Optimum Nutrition
  • Код на продуктот: ON L CARNITINE 500 60 caps.
  • Достапност: НЕМА НА ЗАЛИХА
  • 1.490 ден.

Ознаки: ON L CARNITINE 500 60 caps.

GOLD STANDARD  100% WHEY 1.09 kg. -26%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
2.700 ден. 1.990 ден.

GOLD STANDARD  100% WHEY 2.27 kg. -20%
ВИСТИНСКА СИЛА НА ПРОТЕИНОТИзолатите од протеини од сурутка (WPI) се најчиста форма на протеин од с..
4.590 ден. 3.690 ден.

THE DOCTOR BOXING GLOVES GN050 Ново -19%
КАРАКТЕРИСТИКИЗатворање: врвкиДисциплини: бокс, кикбокс, муаи таиПол: унисексМатеријал:  говедс..
3.690 ден. 2.990 ден.

THE STRONGEST PUNISHER TEAM -25%
Маица со висок квалитет Материјал. 95% памук + 5 % ликра..
800 ден. 600 ден.

Venum Samurai Skull Rashguard - Long Sleeves - Black -6%
Технички карактеристики:- 87 % Полиестер - 13 % Спандекс, комбинација на маетеријали познат по своја..
3.590 ден. 3.390 ден.

Фит ДринкВнимавајте на својата тежина !!!Л-карнитин  + Фолна киселина !- 0 % шеќери !- 0 % мас..
69 ден.

ISO Whey бар од SWEDISH SUPPLEMNTS, вкусен бар за тренинг !- Во еден бар добивате 20 грама квалитете..
145 ден.

Овој моќен стимуланс:- ја зголемува енергијата;- ги подобрува фокусот и концентрацијата;- го забрзув..
1.490 ден.

LevroPump е моќен стимуланс создаден од  бета-аланин, аргинин и цитрулин - амино киселини кои ..
1.390 ден.

Креатин монохидрат кој се користи вo ЛевроМоно е најчистиот сиров материјал, збогатен со бета-глукан..
690 ден.

Loading...
Loading...